carrefour


.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-02-17

Chemia samochodowa, którą musisz mieć – zobacz listę preparatów!Chemia samochodowa pomaga zachować sprawność samochodu na najwyższym poziomie. Sprawdź, jakie preparaty warto mieć w zanadrzu.


Chemia samochodowa – jakie specyfiki są niezbędne do utrzymania dobrej kondycji pojazdu?

Samochód można porównać do organizmu. Jego najważniejszym organem jest serce, czyli silnik, który reguluje pracę innych układów. Dbając o pojazd, mamy pewność, że posłuży nam długie lata w świetnym stanie oraz zapewni bezpieczeństwo podczas podróży.

Preparaty do układu chłodniczego

Aby silnik pracował sprawnie, musi zachować odpowiednią temperaturę. W tym celu w samochodach montowane są układy chłodzenia. Stąd ważnym niezbędnym produktem są płyny do chłodnic. Dlaczego potrzebne są specjalne środki? Nie wystarczy woda? Otóż nie. Jej stosowanie nie chroni silnika przed korozją i zamarzaniem, co może być tragiczne w skutkach szczególnie zimą. Warto stawiać na produkty, które gwarantują optymalną pracę silnika. Na moje-auto.pl znajdziesz płyny do chłodnic na bazie glikolu etylenowego, które zapewniają wysoką sprawność samochodu. Na przykład Mobiler Long Life nadaje się do wszystkich rodzajów chłodnic i sprawdza się zarówno w lecie, jak i zimie – do temperatury −35°C.

Dodatkowo przydatny jest proszek do uszczelniania chłodnic, który działa w 20 minut. Jest bezpieczny dla każdego rodzaju chłodnic, nie zatyka przewodów i co najważniejsze, nie wymaga demontażu chłodnicy. Jeżeli pomimo zastosowanego środka wycieki pojawią się ponownie, należy natychmiastowo udać się do mechanika.

Środki do silnika

Wiele osób zastanawia się, dlaczego czystość silnika jest ważna. Nie chodzi wyłącznie o względy estetyczne, przecież na co dzień umieszczony jest pod maską i go nie widać. Brak zabrudzeń nie wpływa również na samego jego działanie. Ale! Na wyczyszczonym silniku dobrze widać pojawiające się nabrudzenia. Dlatego szybciej można zlokalizować źródło problemu. Moje Auto Preparat do mycia silników jest dobrym specyfikiem, który nie tylko usuwa tłuste plamy, lecz także nie niszczy uszczelek i jest dobry dla środowiska naturalnego.

Dzięki stosowaniu regeneratorów silnika następuje uszczelnienie pierścieni tłokowych. Za ich sprawą zwiększa się kompresja i ciśnienie oleju, co przekłada się na dłuższą sprawność silnika i podniesienie jego mocy do pierwotnego stanu. Co więcej, redukuje zużycie oleju i dymienie. Preparat wystarczy wlać do rozgrzanego silnika i korzystać z lepszym osiągów samochodu.

Kiedy nie możemy uruchomić samochodu, nie trzeba od razu wzywać pomocy drogowej. Samostart silnika jest eterowym środkiem, który służy do awaryjnego rozruchu silnika. Szczególnie zimą przy ujemnych temperaturach pojawiają się problemy z natychmiastowym odpaleniem pojazdu. Wystarczy przez kilka sekund rozpylać produkt do wlotu powietrza filtra, gaźnika lub kolektora ssącego i włączyć silnik.

Na ratunek przewodom

W sytuacji, kiedy dojdzie do nieoczekiwanego przerwania przewodów, przydatny będzie bandaż naprawczy. Z łatwością ponownie połączy ze sobą materiały wykonane z gumy i plastiku. Zachowuje swoje właściwości do 100°C i jest odporny na działanie wody i oleju. Jest to produkt uniwersalny i niezwykle praktyczny nie tylko dla kierowców. Z pewnością przyda się także w domu, do naprawy np. węża ogrodowego.

artykuł sponsorowany   
Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek