carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-09-23

Ciąg dalszy sprawy pseudo uzdrowicielki zatrzymanej przez wielickich policjantów


Ciąg dalszy sprawy pseudo uzdrowicielki. Po publikacjach medialnych, do Policji zgłaszają się z całej Polski kolejne osoby okradzione przez 56-latkę. U podejrzanej zabezpieczono kilkaset tysięcy złotych oraz bardzo dużo złotej biżuterii najprawdopodobniej pochodzącej z tych kradzieży.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Małopolska Policja kilka dni temu ( tj. 10.09. ) opublikowała komunikat dotyczący zatrzymania 56-letniej złodziejki, która pod legendą uzdrawiania okradała starszych, schorowanych ludzi w całym województwie. Kobieta usłyszała 7 zarzutów kradzieży, ale z materiałów zebranych w śledztwie prowadzonym przez wielickich policjantów a nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Wieliczce wynikało, że osób pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt i to nie tylko z samej Małopolski ale również z innych województw.

Po publikacji komunikatów w mediach lokalnych i ogólnopolskich do śledczych zaczęły zgłaszać się kolejne osoby pokrzywdzone. Są to zarówno poszkodowani z Małopolski ale również z województwa np. lubuskiego, Śląska czy Pomorza. Jak się okazuje, dokładnie opisany modus operandi nie był przez sprawczynię zbytnio modyfikowany, co pozwoliło kolejnym pokrzywdzonym na rozpoznanie w podawanych komunikatach medialnych „swojej” znachorki . Również prezentowane na zdjęciach części garderoby, które miała na sobie podczas „uzdrawiania” były im już znane z rzeczywistości.

Policjanci podczas wykonywania czynności natrafili u podejrzanej na bardzo duże ilości złotej biżuterii w postaci zegarków, pierścionków, łańcuszków, bransoletek itp. oraz na około kilkaset tysięcy złotych - wszystko wskazuje na to, że są to dobra ukradzione poszkodowanym.

Przed śledczymi teraz żmudny proces weryfikacji oraz porównywania opisów przedmiotów utraconych przez pokrzywdzonych ze znalezionymi precjozami.

Wszystko po to, aby jak najszybciej biżuteria ( czasami rodzinne pamiątki ) a także pieniądze, będące niejednokrotnie oszczędnościami życia, trafiły do swoich prawowitych właścicieli.

Więcej informacji na temat fałszywej uzdrowicielki można przeczytać w naszym serwisie w tym miejscu.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022