.Opublikowano: 2020-11-24

Ciężarówka przejechała jej po nodze, konieczna była amputacja – trwa zbiórka pieniędzy dla Moniki z naszego powiatu17 listopada br. w miejscowości Niegowić (gmina Gdów), doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz pieszej. W wyniku tego zdarzenia 28-letnia Monika straciła nogę. Teraz walczy o powrót do zdrowia.


28-letnia Monika, mieszkanka Niegowici pracuje w przedszkolu, we wrześniu wzięła ślub, dwa miesiące później w okolicy swojego domu uległa poważnemu wypadkowi w wyniku którego straciła nogę. Więcej o samym wypadku można znaleźć na naszej stronie w tym miejscu.

W najbliższym czasie czeka ją długa droga do powrotu do sprawności. Aby ją wesprzeć i Monika mogła znów stanąć na nogi, została zorganizowana zbiórka pieniędzy w serwisie zrzutka.pl. Przed nią długie miesiące walki o powrót do normalności, nauka podstawowych czynności, takich jak utrzymywanie równowagi, pierwsze kroki o kulach bez jednej nogi, a później miesiące rehabilitacji i zakup kosztownej protezy.


Oto link do strony gdzie dowolną wpłatą można wesprzeć Monikę 
https://zrzutka.pl/5jpyc6
    Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek