hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2015-02-17

CO NOWEGO W PRZESZŁOŚCI?: Na tropie łowców mamutów


Najdawniejsze dzieje człowieka i jego kultury to w dalszym ciągu temat, który dostarcza więcej pytań niż odpowiedzi. I choć tych ostatnich próżno szukać na kartach historii, istnieją przecież metody, które pozwalają wniknąć w czasy dawno minionych pokoleń.

 
Otrzymujemy je dzięki archeologii – nauce, która bada „dzieje w ziemi zapisane”. Jest w archeologu coś z detektywa – krok po kroku, centymetr po centymetrze, dzięki drobiazgowym badaniom wykopaliskowym poznaje sposób życia naszych odległych przodków oraz stara się zrozumieć otaczający ich świat.

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce rozpoczyna nowy projekt dla wszystkich uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Co nowego w przeszłości?”. Będą to cykliczne spotkania z archeologiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, który opowie o najdawniejszych dziejach człowieka i jego kultury.

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Na tropie łowców mamutów” zaplanowane zostało na środę, 11 marca o godz. 17.30 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Mile widziani również rodzice, opiekunowie i nauczyciele :)

Wstęp wolny

CKiT


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza