.


Opublikowano: 2017-02-17

Co słychać na placu budowy kina i biblioteki?Po kilku miesiącach znów wracamy do tematu budowy w Wieliczce Centrum Społeczno-Kulturalnego czy obiektu w którym będą się znajdowały m.in. sala kinowa i wielicka biblioteka.


W październiku ubiegłego roku gdy odwiedzaliśmy tą budowę przy placu Skulimowskiego wykonane zostały m.in. mury nośne na parterze z otworami okiennymi i drzwiowymi i trwało przygotowanie do zbrojenia i zalewania stropu nad parterem w części bibliotecznej.

W ostatnim czasie została zabetonowana druga i ostatnia część stropu nad piętrem w części bibliotecznej. Obecnie wykonuje się roboty murowane na piętrze w części budynku w osi od D do S wraz ze słupami konstrukcyjnymi i rdzeniami. Natomiast wkrótce mają się rozpocząć roboty związane z wykonaniem ścian żelbetowych w części kinowej, a także wykonanie części kanalizacji deszczowej. Dodatkowo rozpoczyna się również deskowanie nad piętrem w osiach od D do S.

Co słychać na placu budowy kina i biblioteki? - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022