carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-05-10

Co słychać na wielickich rondach?


Dwa ważne skrzyżowania w Wieliczce są rozkopane, na jednym prace trwają i posuwają się naprzód, na drugim natomiast wszystko bez zmian – budowa ronda zatrzymała się i czeka na możliwość wyburzenia dwóch budynków.

fot. WieliczkaCity.pl

Na skrzyżowaniu ulic Asnyka – Piłsudskiego kończą się już roboty związane z przekładkami sieci uzbrojenia podziemnego. Trwa wykonywanie nasypów. Wkrótce, jeszcze w tym miesiącu jeżeli pogoda pozwoli powinny się rozpocząć pracę brukarskie informuje Roman Leśniak z ZDW w Krakowie.

Na skrzyżowaniu „pod ochronką” prace przy budowie ronda nadal nie mogą ruszyć pełną parą. Jeden z budynków przeznaczonych do rozbiórki został w końcu opuszczony przez lokatorów, drugi natomiast nadal jest zamieszkany. Obecnie W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w sprawie tej inwestycji toczy się postępowanie dotyczące odszkodowań dla lokatorów - wkrótce rzeczoznawca ma złożyć operaty szacunkowe.

Inwestycja p.n. “Przebudowa DW 964 na odcinku ul. Asnyka w Wieliczce wraz z budową rond” od samego początku napotykała na trudności. Po pierwsze inwestycja ta nie mogła się rozpocząć, termin zamknięcia skrzyżowania i rozpoczęcia prac był przesuwany kilkukrotnie aż w końcu po wielu tygodniach opóźnienia wystartowała – dokładnie 18 lutego. Od tej pory budowa pierwszego ronda idzie raczej według planu, potem pojawił się „pod ochronką” nowy, wyżej wspominany problem.

Zapraszamy do obejrzenia aktualnych zdjęć z placu budowy ronda "pod ochronką" oraz z placu budowy pierwszego ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego - Asnyka.

Co słychać na wielickich rondach? - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021