carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-05-10

Co słychać na wielickich rondach?


Dwa ważne skrzyżowania w Wieliczce są rozkopane, na jednym prace trwają i posuwają się naprzód, na drugim natomiast wszystko bez zmian – budowa ronda zatrzymała się i czeka na możliwość wyburzenia dwóch budynków.

fot. WieliczkaCity.pl

Na skrzyżowaniu ulic Asnyka – Piłsudskiego kończą się już roboty związane z przekładkami sieci uzbrojenia podziemnego. Trwa wykonywanie nasypów. Wkrótce, jeszcze w tym miesiącu jeżeli pogoda pozwoli powinny się rozpocząć pracę brukarskie informuje Roman Leśniak z ZDW w Krakowie.

Na skrzyżowaniu „pod ochronką” prace przy budowie ronda nadal nie mogą ruszyć pełną parą. Jeden z budynków przeznaczonych do rozbiórki został w końcu opuszczony przez lokatorów, drugi natomiast nadal jest zamieszkany. Obecnie W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w sprawie tej inwestycji toczy się postępowanie dotyczące odszkodowań dla lokatorów - wkrótce rzeczoznawca ma złożyć operaty szacunkowe.

Inwestycja p.n. “Przebudowa DW 964 na odcinku ul. Asnyka w Wieliczce wraz z budową rond” od samego początku napotykała na trudności. Po pierwsze inwestycja ta nie mogła się rozpocząć, termin zamknięcia skrzyżowania i rozpoczęcia prac był przesuwany kilkukrotnie aż w końcu po wielu tygodniach opóźnienia wystartowała – dokładnie 18 lutego. Od tej pory budowa pierwszego ronda idzie raczej według planu, potem pojawił się „pod ochronką” nowy, wyżej wspominany problem.

Zapraszamy do obejrzenia aktualnych zdjęć z placu budowy ronda "pod ochronką" oraz z placu budowy pierwszego ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego - Asnyka.

Co słychać na wielickich rondach? - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka