carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-12-06

Coraz więcej potrąceń pieszych


W ostatnim okresie znacznie nasiliły się wypadki drogowe z udziałem pieszych. Nie tak dawno pisaliśmy o kilku z nich z których jeden zakończył się tragicznie ponieważ pieszy w Niepołomicach nie przeżył, a w miniony weekend znów doszło do kolejnych potrąceń pieszych – aż czterech.

W miniony weekend /02 – 04.12.11r./ doszło do czterech potrąceń. Pierwsze z nich miało miejsce w Kłaju, około godz. 6:00. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący Fiatem Seicento, najechał na pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Kobieta /76 lat/ z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący fiatem /35 lat/ był trzeźwy. W tym samym dniu około godz. 17:15 w Wieliczce na ul. Sadowej, kierujący Toyotą potrącił pieszego, który na oznakowanym przejściu dla pieszych przechodził przez jezdnię. Pieszy /22 lata/ trafił do szpitala. Zarówno pieszy jak i kierujący toyotą /55 lat/ byli trzeźwi. Dwadzieścia minut później policja została powiadomiona o kolejnym potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło w Wieliczce na ul. Klaśnieńskiej. Kierujący Fiatem /19 lat/ potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię. Jak pokazały badania, pieszy był nietrzeźwy – miał w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. W sobotę /03.12.11r./ około godz. 19:30 w Wiatowicach, kierujący Volkswagenem potrącił mężczyznę, który prawdopodobnie wpadł pod nadjeżdżające auto. Pieszy /40 lat/ miał 2,4 promile alkoholu.

Wcześniejsze potrącenia pieszych można powiedzieć, że miały miejsce w centrum Wieliczki. Na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Sienkiewicza około kierujący Skodą wyjeżdżając z parkingu najechał na pieszą, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta ze złamaniem prawej nogi i obrażeniami twarzy trafiła do szpitala. Kierujący Skodą /26 lat, mieszkaniec Dębicy/ był trzeźwy. Natomiast na ul. Narutowicza kierujący mercedesem, jadąc w kierunku ul. Krakowskiej, potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. Piesza /79 lat, mieszkanka Wieliczki/ została zabrana w ciężkim stanie do szpitala. Kierujący mercedesem /39 lat/ przewoził około ośmiu pasażerów. Nikt nie został ranny. Kierujący był trzeźwy. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022