hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2020-03-28

Coraz więcej zakażonych koronawirusem w powiecie wielickim. Wyprzedzamy inne powiaty – zobacz tabelę.Obecnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. W powiecie wielickim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 3 kolejne zakażenia tym wirusem.


W sumie w naszym powiecie mamy na chwilę obecną już 14 potwierdzonych przypadków. 554 osoby znajdują się pod kwarantanną. Trzy kolejne osoby u których potwierdzono obecność koronawirusa to starszy mężczyzna, starsza kobieta oraz kobieta w sile wieku.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 2400 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 do 28 marca wykonano tam 1310 badań. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 28 marca wykonano tam 1035 badań. 30 badań wykonano też w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Niestety, ale jeśli chodzi o ilość potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 to powiat wielicki wyprzedza inne powiaty na terenie naszego województwa. Wiek wydaje się nie mieć większego znaczenia, wirus ten atakuje zarówno bardzo młodych ludzi jak i tych starszych, co widać na poniższych tabelach.

   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza