.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-09-01

„Cóż Cię za anioł obłąkał w tym lesie….”- „Balladyna”- Narodowe Czytanie 2020 w WieliczceWielicka biblioteka zaprasza na 9. już akcję Narodowego Czytania, która odbędzie się 5 września 2020r. (sobota) w godzinach 18.00- 20.00 w sali kinowej Wielickiej Mediateki.


Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Dotychczas czytano już: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego( w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości) oraz nowele polskie.Tegoroczną lekturą jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybrana podczas internetowego głosowania.

Jak co roku wielicka biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka na obchody narodowego święta czytania.

W programie: inscenizacja fragmentu „Balladyny” w wykonaniu aktorów Teatru Sztolnia oraz projekcja spektaklu Teatru Telewizji „Balladyna” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego.

Ale to nie wszystko! Specjalnie na tegoroczną wielicką edycję Narodowego Czytania aktorzy Teatru Sztolnia przygotowali krótki spot, który będzie można zobaczyć lub wysłuchać w wersji audio w kilku wielickich lokalizacjach: Lodziarnia Pistacja, Holba Pub & Bistro, Galeria Kawiarnia Zamek, Bistro Frugi (Solne Miasto), Biblioteka w Wieliczce, portal WieliczkaCity.pl oraz w telewizji pokładowej Gminnego Transportu Publicznego Wieliczki.

Weź ze sobą wyjątkową pamiątkę!

Z okazji Narodowego Czytania, Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Przynieś dowolny egzemplarz „Balladyny” Słowackiego i otrzymaj pamiątkową pieczęć z logo akcji!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Partnerami wydarzenia zostali: Solne Miasto Sp. z.o.o., Kino Wielicka Mediateka, Wielickie Centrum Kultury, Eko Wieliczka. Patronat medialny objęli: Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego oraz Wieliczkacity.pl.

Czytajmy z całą Polską w Wieliczce!

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie obiektu (także widowni) obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-COV-2 wg wytycznych GIS, MZ, MEN. Informacje: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu, tel. 12 385 88 10.

Regulamin, Wytyczne GIS, MZ, MkiDN, Karta uczestnictwa w wydarzeniu dostępne na www.biblioteka.wieliczka.eu

JT
   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek