.


Opublikowano: 2015-08-12

Cudowna Moc Bukietów 2015 w Podstolicach


15 sierpnia w Podstolicach (w godzinach od 8:00 do 12:00) odbędzie się VI edycja konkursu na najpiękniejszy bukiet pt. „Cudowna Moc Bukietów”.

 
Organizatorzy stawiają sobie za cel kultywowanie tradycji tworzenia bukietów zielnych w święto Matki Boskiej Zielnej, przypadające na 15 sierpnia, w atrakcyjnej formie konkursu. Jak dotąd przedsięwzięcie cieszy się popularnością, która wzrasta z roku na rok. Konkurs został objęty patronatem Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidra.

Impreza odbywa się na placu obok kościoła pw. Świętego Ducha. Jej głównym elementem jest rywalizacja pomiędzy bukietami wykonanymi własnoręcznie przez uczestników. W zabawie może wziąć udział każdy, zarówno dzieci jak i dorośli. Dla tych pierwszych przygotowaliśmy specjalnie osobną kategorię, aby zachęcić najmłodszych do podtrzymywania tradycji przodków w jak najbardziej atrakcyjnej formie.

Dla zwycięzców w każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie jako jego uczestnicy lub widzowie podziwiający piękno bukietów.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022