.
Opublikowano: 2020-01-27

Czego należy się spodziewać mieszkając z kimś w pokoju studenckim?Jeśli chodzi o pokoje studenckie, to rynek jest nieubłagany, przez co nie zawsze plan znalezienia tego przeznaczonego dla jednej osoby będzie mógł zostać zrealizowany. Wówczas jedyne co pozostaje, to zamieszkanie w pokoju wieloosobowym. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu pozytywów.


Dzięki nim nie tylko damy radę przeżyć wymagający czas pobierania wyższego wykształcenia, ale i spełnimy się pod względem socjalnym. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z zaletami tego typu wynajmu.

Samotność nikomu nie służy

Moment rozpoczęcia studiów może być trudny do przełknięcia w pojedynkę. Dlatego posiadanie współlokatora (czyli osoby znajdującej się przeważnie w takiej samej sytuacji co my) sprawi, że będziemy czuć się najzwyczajniej w świecie raźniej. Trudno sobie wyobrazić komfortowe aklimatyzowanie się bez wsparcia drugiej osoby.

Pomoc pod ręką

Życie potrafi płatać figle. Raz możemy zapomnieć wziąć na uczelnię pracę zaliczeniową, innym kupić kawę, a kiedy indziej zgubimy klucze od domu. Na szczęście, jeśli żyjemy w dobrych stosunkach ze współlokatorem, z pewnością będziemy mogli liczyć na zbawienną pomoc. Oczywiście, zwykła ludzka przyzwoitość wymaga, aby w razie analogicznych sytuacji nie pozostawać biernym wobec jego próśb.

Zdobycie przyjaciela na całe życie

Na pewno spotkaliście się z opinią, że studia pozwalają na uformowanie przyjaźni, które jeśli są pielęgnowane, mogą przetrwać wiele lat, a nawet całe życie. W końcu nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne przeżywanie zarówno studenckich, jak i życiowych sukcesów oraz porażek. Kluczowa jest wzajemna serdeczność, dzięki czemu budowanie relacji będzie przyjemnością, nawet uwzględniając te gorsze chwile.

Kwestia ceny

Za jedną z najważniejszych zalet związanych z wyborem pokoju wieloosobowego jest ich cena, adekwatnie niższa od tej dla wariantu jednoosobowego. Wiele też zależy od tego, w jakim mieście zaczniemy studiować/kontynuować naukę, ale mowa tu o zaoszczędzeniu nawet kilkuset złotych miesięcznie, co z pewnością w wielu przypadkach ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Gdzie szukać samego pokoju? W dzisiejszych czasach coraz korzystniejszy wydaje się prywatny akademik jak LivinnX, który oferuje wysoki standard pomieszczeń, zalety mieszkania w domu studenckim przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny.

artykuł sponsorowany   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022