carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-26

Czesław Dźwigaj VIA SANCTA – kolejna wystawa rzeźb w Wieliczce


Jak widać wystawy rzeźb zaczynają powoli być w Wieliczce bardzo modne. Nie tak dawno na Trakcie Solnym pojawiły się rzeźby Michała Batkiewicza, a tymczasem na placu Kościuszki w centrum miasta mamy kolejną wystawę, tym razem autorstwa Czesława Dźwigaja.

Wystawa rzeźb Czesława Dźwigaja / fot. WieliczkaCity.pl

Wystawa VIA SANCTA, bo taką nazwę nosi owa wystawa, dopiero co pojawiła się na wielickim skwerze, a już przyciąga uwagę przechodniów. O rzeźbach z Traktu Solnego można było usłyszeć wśród mieszkańców wiele mieszanych opinii, przeważały chyba jednak te nie do końca pozytywne.


.......  Wystawa Czesława Dźwigaja jest zupełnie inna, już na pierwszy rzut oka wydaje się być przede wszystkim bardziej… „normalna”? Rzeźby na placu Kościuszki przedstawiają naszego papieża Jana Pawła II. Ich autor Czesław Dźwigaj wykonywał je jak twierdzi od śmierci papieża. Nie było to żadnego rodzaju zamówienie, tworzył je od siebie. Ta wędrowna wystawa odwiedziła już bardzo wiele miast, zarówno w Polsce jak i jak i na świecie.  

Zdrowy kręgosłup w Mieście Kobiet - relacja

 

Czesław Dźwigaj urodził się w czerwcu 1950 roku w Nowym Wiśniczu, jest autorem licznych pomników, przede wszystkim przedstawiających Jana Pawła II. Wykonał ich około 70-ciu.

Czesław Dźwigaj VIA SANCTA – kolejna wystawa rzeźb w Wieliczce - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021