carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-26

Czesław Dźwigaj VIA SANCTA – kolejna wystawa rzeźb w Wieliczce


Jak widać wystawy rzeźb zaczynają powoli być w Wieliczce bardzo modne. Nie tak dawno na Trakcie Solnym pojawiły się rzeźby Michała Batkiewicza, a tymczasem na placu Kościuszki w centrum miasta mamy kolejną wystawę, tym razem autorstwa Czesława Dźwigaja.

Wystawa rzeźb Czesława Dźwigaja / fot. WieliczkaCity.pl

Wystawa VIA SANCTA, bo taką nazwę nosi owa wystawa, dopiero co pojawiła się na wielickim skwerze, a już przyciąga uwagę przechodniów. O rzeźbach z Traktu Solnego można było usłyszeć wśród mieszkańców wiele mieszanych opinii, przeważały chyba jednak te nie do końca pozytywne.


.......  Wystawa Czesława Dźwigaja jest zupełnie inna, już na pierwszy rzut oka wydaje się być przede wszystkim bardziej… „normalna”? Rzeźby na placu Kościuszki przedstawiają naszego papieża Jana Pawła II. Ich autor Czesław Dźwigaj wykonywał je jak twierdzi od śmierci papieża. Nie było to żadnego rodzaju zamówienie, tworzył je od siebie. Ta wędrowna wystawa odwiedziła już bardzo wiele miast, zarówno w Polsce jak i jak i na świecie.  

Zdrowy kręgosłup w Mieście Kobiet - relacja

 

Czesław Dźwigaj urodził się w czerwcu 1950 roku w Nowym Wiśniczu, jest autorem licznych pomników, przede wszystkim przedstawiających Jana Pawła II. Wykonał ich około 70-ciu.

Czesław Dźwigaj VIA SANCTA – kolejna wystawa rzeźb w Wieliczce - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022