.Opublikowano: 2021-01-10

Czołowe zderzenie w TrąbkachW sobotę 9 stycznia około godziny 12:20 w miejscowości Trąbki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.


Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze wojewódzkiej nr 966 w Trąbkach. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem jadącym od Wieliczki w kierunku Gdowa na jednym ze skrzyżowań nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z naprzeciwka. Doszło do zderzenia czołowego. Na miejsce zdarzenia oprócz pogotowia i policji zadysponowane zostały jednostki JRG Wieliczka oraz OSP Trąbki. Strażacy przybyli na miejsce udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją ZRM, który przetransportował poszkodowaną osobę na badania do szpitala. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez 40 min.   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek