.
Opublikowano: 2021-01-10

Czołowe zderzenie w TrąbkachW sobotę 9 stycznia około godziny 12:20 w miejscowości Trąbki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.


Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze wojewódzkiej nr 966 w Trąbkach. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem jadącym od Wieliczki w kierunku Gdowa na jednym ze skrzyżowań nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z naprzeciwka. Doszło do zderzenia czołowego. Na miejsce zdarzenia oprócz pogotowia i policji zadysponowane zostały jednostki JRG Wieliczka oraz OSP Trąbki. Strażacy przybyli na miejsce udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją ZRM, który przetransportował poszkodowaną osobę na badania do szpitala. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez 40 min.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022