.Opublikowano: 2021-01-10

Czołowe zderzenie w TrąbkachW sobotę 9 stycznia około godziny 12:20 w miejscowości Trąbki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.


Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze wojewódzkiej nr 966 w Trąbkach. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem jadącym od Wieliczki w kierunku Gdowa na jednym ze skrzyżowań nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z naprzeciwka. Doszło do zderzenia czołowego. Na miejsce zdarzenia oprócz pogotowia i policji zadysponowane zostały jednostki JRG Wieliczka oraz OSP Trąbki. Strażacy przybyli na miejsce udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją ZRM, który przetransportował poszkodowaną osobę na badania do szpitala. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez 40 min.   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021