carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-11

Cztery wypadki drogowe w powiecie wielickim


Na terenie powiatu wielickiego od piątku tj. 08.01.10r. miały miejsce cztery wypadki drogowe. W piątek około godz. 11:25 w Wieliczce na ul. Sienkiewicza kierująca samochodem marki Opel, prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na przeciwny pas ruchu wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód marki Renault. 

W wyniku zdarzenia, obrażeń ciała doznała pasażerka renault, która została przewieziona do jednego z krakowskich szpitali. Kierująca oplem, 30-letnia mieszkanka Wieliczki oraz kierujący renault byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło w tym samym dniu przed godz. 20:00 w miejscowości Trąbki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Zastava, jadąc w stronę Gdowa, potrącił pieszego, który nagle wyszedł z za innego pojazdu i przechodził przez jezdnię. Potrącony mężczyzna, 44-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący zastavą, 60-letni mieszkaniec Gdowa, był trzeźwy. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W sobotę około godz. 8:00 w miejscowości Szarów doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowani zostali kierujący samochodem marki Volvo oraz pasażerka. Kierujący volvo jadąc w kierunku Niepołomic stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze uderzając w przepust betonowy. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Kierujący volvo był trzeźwy.

Do ostatniego wypadku doszło w sobotę wieczorem około godz. 18:30 w miejscowości Raciborsko. Kierujący samochodem marki Ford jadąc w kierunku Grajowa, podczas wyprzedzania kolumny pieszych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idących. Poszkodowane zostały trzy osoby, które przewieziono do szpitala. Z relacji świadków wynika, że na początku i na końcu kolumny szły osoby w kamizelkach odblaskowych niosące latarki. Kierujący fordem, 21-letnimieszkaniec Skawiny, był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli forda do badań na policyjnym parkingu.
Policja przypomina, iż warunki drogowe są bardzo trudne. Na drogach zalega śnieg, błoto pośniegowe, jest ślisko. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierowców jak również pieszych.
 35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022