carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-01-12

Czy autobus 304 będzie się zatrzymywał na ul. Asnyka?


Jeszcze niedawno mieszkańcy zastanawiali się kiedy zakończa się prace przy budowie rond, kiedy autobus 304 powróci na swoją startą trasę.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Teraz, gdy ronda już są wybudowane, a 304-ka jeździ przez centrum Wieliczki dostajemy zapytania czy autobus ten będzie zatrzymywał się "pod ochronką". Prace, które zakończyły się tuż przed świętami nie ograniczały się tylko do budowy rond, ulica Asnyka doczekała się nowej nawierzchni, chodników oraz dwóch dużych zatok przystankowych w pobliżu skrzyżowania Asnyka - Słowackiego - Gdowska - Lednicka. Z takim też pytaniem zwróciliśmy się do Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Otrzymaliśmy odpowiedź, że władze Wieliczki nie proponowały takiego rozwiązania. Jak zresztą poinformował Piotr Hamarnik, linia 304 jest linią przyspieszoną więc przystanek w tym miejscu jest bezzasadny.

Wygląda więc na to, że 304-ka nie będzie miała nowego przystanku w naszym mieście. Chyba, że kiedyś plany ulegną zmianie?

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021