hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-09-02

Czy energia ze słońca się opłaca? Dotacja 5000 zł na fotowoltaikę.Obecnie coraz większą popularnością cieszą się instalacje fotowoltaiczne, które służą do produkcji własnej energii elektrycznej. Prąd taki można wykorzystywać w domu tak samo, jak ten pobierany z sieci energetycznej, czyli do użytkowania wszystkich urządzeń elektrycznych w domu, nawet do ogrzewania.


Jak to działa?

Zestaw do produkcji prądu składa się z paneli fotowoltaicznych – najczęściej montowanych na dachu, inwertera (falownika), którego rolą jest zamiana prądu stałego na zmienny – możliwy do wykorzystania przez domową instalację elektryczną, dwukierunkowy licznik energii oraz elementy dodatkowe, jak: zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, uziemienie, okablowanie, konstrukcja. Energia wytwarzana w procesie fotowoltaicznym jest zamieniana przez falownik i trafia do domowych „gniazdek” – tam można od razu ją wykorzystać. Jeżeli tego nie zrobimy, prąd trafia do sieci, a my mamy nawet 24 miesiące na odbiór nadwyżki (80% tego, co zostało oddane).

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

W sytuacji rosnących cen energii – podwyżki w domach pojawią się już w styczniu przyszłego roku – taka inwestycja pozwala na niezależność i bezpieczeństwo energetyczne.

Korzyści finansowe:

Niskie opłaty za prąd - po zainstalowaniu fotowoltaiki wynoszą ok.6-8 zł miesięcznie!
Dotacja 5000 zł - możliwość otrzymania dotacji w programie Mój Prądna instalację 2-10 kW z NFOŚiGW Wystarczy złożyć stosowny wniosek.
Odliczenie od podatku 18-19% kosztu instalacji (można łączyć z dotacją Mój Prąd)
• U nas również dostępny bardzo korzystny kredyt konsumencki z oprocentowaniem całkowitym 3% w skali roku nawet do 7 lat! Nie płać ani złotówki – kredyt pokryje całość wydatku na instalację.

Pozostałe korzyści:

Komfort użytkowania – instalacja jest bezobsługowa, a informacja o produkcji i zużyciu jest dostępna w aplikacji
Długoterminowe gwarancje – 25 lat na uzysk
Ochrona środowiska – przeciętna instalacja dla domu 4 kW pozwala na obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 2 tony rocznie, a panele podlegają recyklingowi
Kompleksowa obsługa – wszystkim zajmiemy się za Ciebie – otrzymasz gotową, działającą instalację, podłączoną do sieci energetycznej

W celu uzyskania szczegółów lub umówienia się na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą, prosimy o kontakt pod numerem tel. 535 318 565 lub email na fotowoltaika@simplic.pl

Galeria przedstawia nasze przykładowe realizacje w Krakowie i okolicach.


artykuł sponsorowany


Czy energia ze słońca się opłaca? Dotacja 5000 zł na fotowoltaikę. - zobacz zdjęcia   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka