.


Opublikowano: 2022-02-01

Czy warto oddać iPhone do autoryzowanego serwisu Apple?Autoryzowany serwis iPhone dokona naprawy w ramach gwarancji, ale również napraw pogwarancyjnych sprzętu Apple. Usługa wykonywana przez profesjonalistów z pewnością będzie o wiele lepszej jakości, niż naprawa w zwykłym serwisie telefonów komórkowych. Jeśli zastanawiasz się, czy warto oddać iPhone do autoryzowanego serwisu lub nie wiesz jak się do tego przygotować, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym artykule.


Autoryzowany serwis iPhone Apple – Czy warto?

Urządzenia Apple są drogie, ale ze względu na ich wysoką jakość i funkcjonalność są bardzo chętnie kupowane, a ich posiadacze są zadowoleni. Entuzjaści iPhone’ów często ze sprzętem z logiem jabłuszka nie chcą się już rozstawać. Dlatego nie warto ryzykować i naprawiać swojego telefonu Apple w przygodnym serwisie. Poza tym oczywiście tylko w autoryzowanym serwisie naprawimy nasz iPhone w ramach gwarancji (jeśli nadal obowiązuje). Rzecz dotyczy też starszych wersji telefonów Apple. Eksperci z serwisu z pewnością zaproponują nam rozwiązanie i będą najlepiej zorientowani w temacie, czy starszy model iPhone’a warto naprawiać, czy naprawa przewyższy wartość telefonu. Dodatkowo istnieje przecież możliwość wymiany całego iPhone’a na nowy lub nowszy model. Zachęcamy więc do zasięgania porad u profesjonalistów. Jeśli usterka jest popularna i dotyczy wymiany wyświetlacza lub baterii, to możemy dokonać wyceny online.

Naprawa iPhone na gwarancji i po gwarancji

Jeśli telefon jest na gwarancji, to wręcz powinniśmy skorzystać z naprawy w autoryzowanym serwisie Apple. Wówczas naprawa usterki będzie nie tylko darmowa, ale również nie utracimy dalszej gwarancji na urządzenie, przez próby naprawiania go przez niepowołane osoby. Do naprawy pogwarancyjnej również polecamy wybór autoryzowanego serwisu Apple, ze względu na najlepsza jakość usługi, oryginalne części, a nie zamienniki oraz ze względu na gwarancję, którą możemy otrzymać na dokonaną naprawę. Jeśli jesteśmy ciekawi wstępnej wyceny popularnych usterek (słaba bateria, roztrzaskany wyświetlacz), to warto sprawdzić koszt i dokonać darmowej wyceny online, np. na stronie serwisu Apple z Krakowa (https://www.serwis-krakow.pl).

Jak przygotować iPhone lub inne urządzenie Apple do serwisu?

Przed oddaniem iPhone’a do serwisu powinniśmy wykonać kilka czynności. Przede wszystkim warto przypomnieć sobie swoje Apple ID, dzięki, któremu dostaniemy się do platformy iCloud i zgramy zdjęcia. Zdjęcia możemy pobrać na komputer logując się na stronie iCloud. Jeśli nie chcemy utracić danych, najlepiej utworzyć również backup naszego iPhone’a. Podobnie przed oddaniem telefonu do serwisu powinniśmy wyjąć z niego kartę SIM. Plusem tego jest oczywiście fakt, że możemy dzwonić i pisać ze swojego numeru telefonu, korzystając z urządzenia zastępczego. Podsumowując, przed wysłaniem telefonu do serwisu Apple najlepiej:

Hasło Apple ID – Warto przypomnieć sobie hasło ID, by zalogować się do iCloud, jeśli chcemy zgrać z telefonu zdjęcia.

Utworzenie backupu urządzenia z systemem iOS – Utworzenie backupu uchroni nas przed utratą danych. Możemy skopiować określone pliki i ustawienia. Będzie to pomocne jeśli wymieniamy urządzenie na nowe lub uszkodzenia są na tyle poważne, że będzie konieczna wymiana ważnych podzespołów.

- Wyjęcie karty SIM z iPhone – Niby to oczywiste, ale w pośpiechu można zapomnieć. Szczególnie jeśli decydujemy się na wysyłkę telefonu do serwisu, do którego wcale nie mamy blisko. Karta SIM może zostać przełożona do innego telefonu. Dzięki temu nasz numer będzie aktywny, a połączenia przychodzące i wychodzące będą się mogły odbywać.

Dowód zakupu i karta gwarancyjna – Jeśli zamierzamy dokonać naprawy w ramach gwarancji producenta, to jest to wymóg konieczny. W przypadku naprawy pogwarancyjnej nie ma takiej konieczności. W sporadycznych przypadkach może być potrzebny dowód zakupu.

artykuł sponsorowany


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022