.
Opublikowano: 2024-01-09

Czym kierować się, wybierając szkołę języka angielskiego dla dzieci w Krakowie?W Krakowie jest mnóstwo opcji, jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego dla dzieci. Tak wiele, że nieraz trudno jest dokonać właściwego wyboru. Możemy powiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej: doświadczenie w nauczaniu, opinie o lektorach czy godziny zajęć. Chcesz się dowiedzieć więcej? To czytaj dalej!


Jak zdecydować, gdzie zapisać dziecko na zajęcia z języka angielskiego w Krakowie

Nie każda szkoła językowa, która oferuje język angielski dla dzieci (Kraków), będzie dobrym wyborem. Nieraz nie sprowadza się to do samego poziomu nauczania, ale do dodatkowych czynników wpływających na przyswajanie wiedzy przez dziecko, takich jak np. dojazdy. Na co więc musisz zwrócić uwagę?

Lektorzy. Przede wszystkim zacznij od dowiedzenia się jak najwięcej o samych ludziach budujących wybrane przez Ciebie szkoły językowe. Jakie opinie mają lektorzy? Czy potrafią przekazywać wiedzę? Jak sobie radzą z budowaniem relacji z dziećmi? Pamiętaj, że na końcu nauka angielskiego zawsze sprowadza się do sytuacji uczniowie-lektor, więc wybór szkoły z dobrymi nauczycielami to podstawa.

Lokalizacja. Nawet najlepsze zajęcia z języka angielskiego dla dzieci nie będą skuteczne, jeżeli szkoła będzie znajdowała się na drugim końcu Krakowa. W takiej sytuacji Twoje dziecko będzie po prostu zbyt zmęczone, żeby przyswajać wiedzę. Dlatego wybieraj tylko takie szkoły, do których dojazd nie będzie zajmował dłużej niż 30-40 minut.

Program. Nauka angielskiego nie trwa semestr czy rok – nawet po dekadzie Twoje dziecko może wciąż uczyć się czegoś nowego. Dlatego ważne, aby szkoła, do której chcesz zapisać dziecko na dodatkowy angielski, miała spójny program uwzględniający rozwój z semestru na semestr. W przeciwnym razie może się okazać, że nauczyciele będą niepotrzebnie ponownie uczyć danych zagadnień (nie myl tego z koniecznymi powtórkami) zamiast kontynuować z nowym materiałem.

Skuteczność. Dobrym pomysłem jest również dowiedzenie się, jak skuteczna jest dana szkoła, zarówno w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty, matury, jak i egzaminów uznawanych na całym świecie, np. FCE czy CAE. Jest to ważne, nawet jeśli Twoje dziecko jest dopiero w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym – w końcu, jeśli spójny program nie działa na samym końcu (egzaminy), to możesz obawiać się, że będzie nieskuteczny również na początku (lekcje dla najmłodszych).

Metody. Musisz również zwrócić uwagę na metody wykorzystywane w danej szkole. Niektóre placówki będą wykorzystywały autorskie metody, inne czerpały z powszechnie znanych sposobów nauczania angielskiego. Jednak nie każda metoda będzie równie skuteczna dla Twojego dziecka – jeśli dowiesz się, z jakich metod korzystają lektorzy w danej szkole, to będziesz w stanie określić, czy na pewno jest to dobry wybór.

Język angielski dla dzieci w Krakowie – trudny wybór, na który warto poświęcić czas

Szkół języka angielskiego dla dzieci w Krakowie są dziesiątki, więc zdecydowanie się na konkretną może zająć Ci trochę czasu. Jednak pamiętaj, że wybór ten jest niezwykle ważny – przy olbrzymiej i wciąż rosnącej roli języka angielskiego, warto zainwestować te kilka godzin, dokładnie poszukać informacji i zapisać dziecko do szkoły, która będzie jak najlepsza. W końcu, jeśli Twój syn lub córka dobrze przyswoi angielski, będzie miał/a w łatwiej – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

artykuł sponsorowany35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022