.
Opublikowano: 2021-03-18

Dachował w rowie, a następnie odszedł, gdy natknął się na policjantów wyzywał ich i biłW niedzielę nad ranem, w Woli Batorskiej kierujący samochodem osobowym uderzył w betonowy przepust i dachował w przydrożnym rowie. W trakcie podejmowanych czynności przez mundurowych, 37- letni mężczyzna zachowywał się wulgarnie oraz agresywnie. Mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb wobec policjanta, naruszenie jego nietykalności oraz za znieważenie funkcjonariuszy podczas przeprowadzonej interwencji. Dodatkowo, jak wykazało postępowanie odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jego badanie wykazało że miał prawie 1,7 promila alkoholu.


14 marca br., tuż przed godziną 6, policjanci zostali wezwani do Woli Batorskiej gdzie wg zgłoszenia, osobowa Mazda miała uderzyć w betonowy przepust a następnie dachować. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli samochód, jednakże w środku nie było nikogo.

Policjanci ustalili, że autem tym jechały dwie osoby, mężczyzna oraz kobieta, którzy tuż po zdarzeniu opuścili pojazd i oddalili się pieszo.

Podczas penetracji terenu, już po kilku minutach funkcjonariusze napotkali te osoby. 37- letni mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie wobec policjantów, kierował w ich stronę obelgi oraz zaczał się odgrażać.

Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia, a jednego z policjantów uderzył w twarz. Agresor został natychmiast obezwładniony i przebadany na zawartosć alkoholu. Mężczyzna wydmuchał prawie 1,7 promila alkoholu. 37-letni mieszkaniec gminy Niepołomice został zatrzymany.

15 marca b.r. usłyszał on zarzuty m.in. dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości (mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości), kierowania gróźb wobec policjantów a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. 37- letniemu mieszkańcowi gminy Niepołomice, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022