carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-10-28

Debaty społeczne w Gdowie i Niepołomicach


W dniu 15 października 2013 r. w budynku Centrum Kultury w Gdowie odbyła się debata społeczna o tematyce„ Bezpieczeństwomieszkańców na terenie gminy Gdów”. W debacie tej udział wzięli:Komendant Komisariatu Komisariatu Policji w Gdowie podins. Zbigniew Klepka, Wójt gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz sołtysZbigniew Gumułka .
W trakcie spotkania omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy. Zwrócono szczególną uwagę na poruszanie się pieszych po drogach w szczególności od zmierzchu do świtu, przekazano informacje o zmianach w Ustawie Prawo o ruchu drogowym, która nakłada obowiązek umieszczania elementów odblaskowych na ubraniach w przypadku poruszania się po drogach, gdzie nie ma chodników.

W trakcie zebrania zwrócono również uwagę na oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Przypomniano jak należy się zachować w sytuacji , kiedy dzwoni osoba, która nagle potrzebuje pieniędzy i żąda wykonania przelewu gotówki lub wysyła do domu „swojego kolegę”.

Omówiono również zasady parkowania i postoju pojazdów na terenie centrum miejscowości oraz przypomniano o tym, że informacje o nieprawidłowościach czy też podejrzanie zachowujących się osobach można zgłosić anonimowo pod nr tel. alarmowego 112 lub 997. Bezpłatny.

Na koniec debaty zwrócono się również z apelem o właściwezabezpieczaniedomów i posesji w momencie jej opuszczania, gdyż zbliża się okres jesienno-zimowy, kiedy zmrok zapada wcześniej i w tym okresie dochodzi do największej ilości włamań do domów.


.......  Druga debata odbyła się w miniony poniedziałek /21.10.2013r./ na terenie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach . Tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo Seniora”.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach poruszona została problematyka wyłudzeń, oszustw i napadów, których ofiarami często padają osoby starsze.
 

Bezpieczny Senior na Drodze

 

Komendant Komisariatu Policji w Niepołomicach podinsp. Tomasz Joniec szczegółowo opowiedział jak się ustrzec, jak rozpoznać i jak reagować na tego typu niebezpieczeństwa, a także omówił i przedstawił stan bezpieczeństwa w gminie Niepołomice oraz Kłaj.

Dla uczestników przygotowano pokaz multimedialny oraz krótki pokaz z udziałem instruktora walki wręcz jak bronić się i reagować w sytuacji zagrożenia.

W pokazie aktywny udział wzięli uczniowie „klasy policyjnej” Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach.

Na zakończenie o zagrożeniach związanych z czadem oraz o bezpieczeństwie pożarowym opowiedział Komendant OSP w Woli Batorskiej Tomasz Tomala.
Debaty społeczne w Gdowie i Niepołomicach - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021