.
Opublikowano: 2023-09-13

Dieta a proces starzenia się: Składniki opóźniające procesy starzeniaStarzenie się jest nieuniknionym procesem w życiu każdej osoby, ale istnieją sposoby, by go spowolnić. Jednym z kluczy do młodości jest właściwe odżywianie. Zdrowa dieta pełna składników odżywczych nie tylko wzmacnia nasze zdrowie, ale także opóźnia procesy starzenia. Dowiedz się, jakie składniki warto włączyć do codziennej diety i jak catering dietetyczny może Ci w tym pomóc.


Wpływ diety na proces starzenia

Jedzenie ma ogromny wpływ na skórę, ciało i samopoczucie. Antyoksydanty, witaminy oraz składniki mineralne zawarte w pożywieniu walczą z wolnymi rodnikami, które przyspieszają proces starzenia. Przykłady produktów bogatych w antyoksydanty to jagody, orzechy, czekolada i zielona herbata. Warto też spożywać produkty bogate w omega-3, takie jak ryby, oliwa z oliwek oraz siemię lniane, które wspomagają zdrowie skóry.

Czy catering dietetyczny jest zdrowy?

Zdrowe odżywianie w codziennym życiu może być wyzwaniem, zwłaszcza dla osób w ciągłym biegu. Dlatego catering pudełkowy staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jest nie tylko wygodny, ale także zdrowy – pod warunkiem że wybierasz właściwe firmy, godne zaufania. Dobry catering dietetyczny oznacza posiłki bogate w składniki odżywcze. Dobry catering łatwo można rozpoznać po stosowaniu wysokiej jakości sezonowych produktów w diecie. Be Diet Catering Kraków to przykład cateringu opartego na zdrowych składnikach, zbilansowanych w odpowiednie jadłospisy.

Tego typu dieta pudełkowa daje Ci także gwarancję spożywania posiłków w regularnych odstępach czasowych. Każdego ranka otrzymujesz bowiem komplet dań, które możesz spożywać o dowolnych porach — na przykład co 3-4 godziny. W ten sposób unikasz przejadania się i długich przerw od jedzenia. Diety pudełkowe oznaczają także wyliczoną ilość kalorii. Dbając o odpowiedni bilans kaloryczny, nie będzie Ci grozić przyrost masy ciała.

Na który catering się zdecydować?

Wybierając catering dietetyczny, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim sprawdź, jakie składniki są używane do przygotowywania posiłków. Upewnij się, że catering korzysta z lokalnych, świeżych produktów. Be Diet Catering jest przykładem usługodawcy, który dba o to, abyś otrzymywał posiłki z wyłącznie najlepszej jakości składników.

Drugim argumentem, który przemawia za tym akurat usługodawcą, jest szeroki wybór diet. Zwróć uwagę na to, że do dyspozycji masz opcje, takie jak:

- Optimal,
- Vege,
- Vege + Fish,
- Rodzinny Box,
- Mom2Be,
- Low IG, no lactose, less gluten,
- Keto,
- Hashimoto.

Każda z nich przeznaczona jest do odrębnej grupy odbiorców. Dla przykładu Optimal jest opcją najbardziej uniwersalną i zróżnicowaną dietą, niewykluczającą poszczególnych grup produktów. Vege oraz Vege + Fish to warianty dedykowane osobom, które chcą wyeliminować ze swojego żywienia mięso. Rodzinny Box to zestaw dwóch śniadań oraz dwóch obiadów, czyli idealna opcja dla pary mieszkającej razem. Mom2Be to catering przeznaczony głównie dla kobiet w ciąży. Low IG, no lactose, less gluten jest wariantem diety z niskim indeksem glikemicznym, który świetnie sprawdza się na przykład u cukrzyków oraz osób zmagających się z insulinoopornością i nietolerancjami pokarmowymi. Keto to dieta oparta w głównej mierze na zdrowych tłuszczach, a Hashimoto jest opcją dedykowaną osobom, które cierpią na niedoczynność lub nadczynność tarczycy i Hashimoto.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, każda z nich spowolni proces Twojego starzenia się ze względu na odpowiedni bilans kluczowych dla zdrowia składników odżywczych. Przede wszystkim jest to bowiem zdrowe i zbilansowane żywienie. Musisz jedynie pamiętać o tym, aby dobrać odpowiednią ilość kalorii, którą będziesz spożywać w ciągu jednego dnia.

artykuły sponsorowane


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022