hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-01-28

Diody LED w kopalniW roku 2020 kopalnia kontynuowała prowadzoną od kilku lat wymianę tradycyjnego oświetlenia na ledowe, zarówno na powierzchni, jak i w komorach pod ziemią. Priorytetem jest Trasa Turystyczna: do tej pory na tym szlaku zastąpiono już 817 szt. opraw, sumarycznie jest ich do wymiany 1091.


Idealne do trudnych warunków

Diody LED znajdują coraz szersze zastosowanie w wielu instalacjach oświetleniowych. Znaczny postęp technologiczny w produkcji tych źródeł światła, coraz większe uzyskiwane moce emisji światła, pozwoliły na zastosowanie diod LED w oświetleniu dekoracyjnym, architektonicznym, w sygnalizacji ulicznej oraz w oświetleniu ogólnym – zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Również kopalnia przed laty postanowiła skorzystać z możliwości, jakie niesie za sobą oświetlenie LED. Dodatkowym atutem jest tutaj również możliwość skutecznego działania LED w bardzo trudnych warunkach kopalnianych.

Energooszczędne i ekologiczne

Przede wszystkim jednak oświetlenie LED charakteryzuje się zdecydowanie niższym niż w przypadku tradycyjnych żarówek zużyciem prądu. Pobór energii elektrycznej w przypadku diod jest bowiem średnio o ok. 80% niższy. Co więcej ich żywotność jest kilkukrotnie wyższa niż standardowych żarówek. Diody LED nie zawierają również w swojej budowie żadnych szkodliwych dla środowiska składników.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty staje się jasnym, iż jest to rozwiązanie wręcz stworzone do potrzeb kopalni. Wpisuje się idealne w prowadzoną od wielu lat przez kopalnię politykę racjonalności, optymalizacji, jak również ochrony środowiska. Oszczędność związana z wymianą blisko 900 źródeł światła na turystycznym szlaku sięga około 70%,co daje roczną oszczędność na kosztach energii sięgającą 60 tys. zł.   
Wilson


 Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka