carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-09-14

Dni Koźmic z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną


W dniach 10-11 września odbyły się po raz pierwszy Dni Koźmic skupiające zarówno Koźmice Wielkie, jak i Koźmice Małe. Swoją cegiełkę w organizację uroczystości dołożyła również filia PiMBP w Koźmicach Wielkich.

Biblioteczny kącik odwiedziło mnóstwo gości. Nie ma się czemu dziwić, skoro każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie. Biblioteka przygotowała „kącik artystyczny”, zgaduj-zgadule, kapelusz pełen zagadek, puzzle, polowanie na bajkę oraz wielką mapę Koźmic, na której każdy mógł zaznaczyć swój dom. Okazało się, że znalezienie własnego domu na mapie wcale nie było takie łatwe. Nawet dorośli musieli się zastanowić. Dziewczynki wykonujące tatuaże miały pełne ręce roboty. Chętnych było tak wielu, że powstała znaczna kolejka, a z kącika biblioteki wychodziły dzieci ucharakteryzowane na Spider-Mana, motylki, kotki, kwiatki, a nawet Shreka :) Dużo uciechy przyniosło także „Polowanie na bajkę”. Dzieci duże i małe, by wygrać słodką nagrodę, musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące upolowanych opowieści. Trzeba dodać, że pytania nie zawsze były łatwe. Podobnie było przy łowieniu na wędkę zagadek z wielkiego, zaczarowanego kapelusza.


Biblioteka przygotowała „Konkurs wiedzy o Koźmicach” oraz „Konkurs wiedzy o Papieżu”.  Konkurs wiedzy o Papieżu Janie Pawle II składał się z pytań dotyczących powiązań Karola Wojtyły z Koźmicami. W konkursie wzięło udział 22 osoby. 4 osoby udzieliły poprawnej odpowiedzi, ale jedna kartka była niepodpisana. 

Nagrody otrzymały:
1) Julia Hajduk,
2) Angelika Jędrysa,
3) Magdalena Trędowicz.

Drugim sposobem sprawdzenia swojej wiedzy o rodzinnej miejscowości było rozwiązanie testu zawierającego 10 pytań, głównie w oparciu o książkę Andrzeja Janowskiego, który objął pieczę nad konkursem i był przewodniczącym jury. Konkurs wiedzy o Koźmicach był przeprowadzony dwa razy tj. w sobotę i niedzielę. Wzięło w nim udział 18 osób w różnym wieku. Poziom był tak wysoki, że konieczne było przeprowadzenie dogrywki, by wyłonić zwycięzców. I w tym przypadku o mały włos mielibyśmy dogrywkę dogrywki. Chyba pytania były zbyt łatwe :)

Laureatami zostali:
I miejsce Ewa Kaczor
II miejsce Ewelina Kaczor
III miejsce Agnieszka Daniel

Za odwagę ( pierwsi wzięli udział w konkursie) oraz ogromne zaangażowanie postanowiliśmy wyróżnić Piotra Pirowskiego i Adriana Kaczmarczyka.

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!! Mamy nadzieję, że Biblioteka będzie zawsze uczestniczyć w Dniach Koźmic.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022