carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-07-28

Dni św. Kingi 2014 - podsumowanie


Trzy dni wypełnione świetną zabawą, koncertami, mnóstwem atrakcji i wspaniałą, letnią pogodą – tak właśnie obchodziliśmy tegoroczne święto naszego miasta. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy byli w tym czasie z nami, tworząc wyjątkową atmosferę wokół tego wydarzenia.

fot. WieliczkaCity.pl

Tegoroczne Dni Św. Kingi rozpoczęliśmy w CER Solne Miasto piątkowym otwarciem IV edycji Festiwalu „POZNAJEMY KULTURĘ EUROPY”, w którym udział wzięli mieszkańcy oraz goście z Francji, Niemiec, Grecji i Rumunii. Plenerowe obchody święta patronki naszego miasta tradycyjnie rozpoczęliśmy barwnym korowodem z udziałem Orkiestr dętych z Byszyc i Podstolic, mieszkańców, zagranicznych gości, przedstawicieli samorządów i grup artystycznych, działaczy, sportowców, wolontariuszy COOLturalnego Wolontariatu i Wielickiego Klubu Wolontariuszy oraz kół gospodyń wiejskich. Podczas dwóch dni na scenie plenerowej mogliśmy zobaczyć liczne koncerty, pokazy, konkursy. W sobotę do wspólnej zabawy zagrzewał zespół HEART ATTACK, a następnie gwiazda wieczoru - legendarny zespół BUDKA SUFLERA. Niedzielny wieczór spędziliśmy natomiast w towarzystwie WIELICKIEJ SCENY MUZYCZNEJ w ramach, której zaprezentowały się zespoły: YANABANDA, SNOWW DOG, COUNTRY LAND oraz NEVADA. Wspaniałe występy dały również zespoły występujące podczas Festiwalu „POZNAJEMY KULTURĘ EUROPY”: zespół CRAISORUL z Rumunii oraz PYRRIXIOS z Grecji, a także nasze lokalne zespoły z Mietniowa, Raciborska i Sułkowa. Na scenie rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wiersz o św. Kindze, a także odbyła się prezentacja małych pretendentek do tytułu św. Kingi. Wiele wydarzeń miało miejsce również wokół sceny - swoją twórczość prezentowała Grupa Twórcza W WOLNEJ CHWILI, pokaz służb ratowniczych przygotowany przez Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oraz OSP z Podstolic. W ramach akcji charytatywnej pod hasłem „UWOLNIJ SWOJE MARZENIA” zbieraliśmy fundusze na leczenie małej Natalki Staśko. Jak co roku nie zabrakło również dodatkowych atrakcji w postaci lunaparku, pokazu paralotniarzy, degustacji kuchni regionalnych oraz pokazu sztucznych ogni.


   
   
   


Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji Dni św. Kingi, naszym partnerom i sponsorom, a także służbom porządkowym i medycznym.

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie, Powiat Wielicki, CER Solne Miasto, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Małopolski Klub Paralotniowy, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Hotel Soray

Patroni medialni Dni Św. Kingi: TVP Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego, Portal Informacyjny wieliczkacity.pl

Sponsorzy Dni św. Kingi:
Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce, Elsta, PKO Bank Polski, Wesem, Karczma Pod Wielką Solą, Zakład Rem.-Bud. Roman Koszyk, Folwark Zalesie, XtreMe Park Linowy Wieliczka, Mydlarnia u Franciszka, Kasa Stefczyka, Hotel Salin, Toma Budownictwo, Małopolski Piknik Europejski, Grupa Press Art., U Jędrusia Sp. z o.o., Firma Feniks, Piwniczanka Spółdzielnia Pracy, Polska Sieć Handlowa Paleo, Cafe KULTURA, Zasmakuj w Małopolsce

CKiT

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022