carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-07-08

Dni Wieliczki 2015 - program


Organizatorzy DNI ŚW. KINGI: Miasto i Gmina Wieliczka oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają do wspólnej plenerowej zabawy podczas święta naszego miasta. Rozpoczynamy barwnym korowodem, który tradycyjnie wyruszy z dziedzińca Zamku Żupnego w Wieliczce i przejdzie ulicami naszego miasta, 25 lipca, o godz. 15.15.

 
24 lipca zapraszamy do Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego SOLNE MIASTO na uroczyste otwarcie V Międzynarodowego Festiwalu POZNAJEMY KULTURĘ EUROPY z udziałem rodzimych zespołów oraz gości z Argentyny i Macedonii.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Zespół BRACIA, w niedzielę na scenie wystąpi natomiast MARIKA. W ten wyjątkowy weekend na plenerowej scenie zagrają również:Zespół PARADYGMAT, Zespół CHARAKTER, Zespół DDT oraz Maria Czajczyk i Roksana Sadowska.

Na wszystkich uczestników zabawy czeka moc atrakcji: m.in. występ ORKIESTR DĘTYCH z PODSTOLIC I BYSZYC oraz MAŻORETEK, zabawy w WESOŁYM MIASTECZKU, konkursy z nagrodami, POKAZ SZTUCZNYCH OGNI, PŁOMIEŃ ŚW. KINGI w wykonaniu Witolda Pracucha z ZR MIETNIOWIACY oraz pokazy STRETT WORKOUT HUSSARS HD.

Podczas święta miasta organizowanych jest także mnóstwo wydarzeń towarzyszących o charakterze sportowym i artystycznym, m.in.: WIELICKI KIERMASZ STAROCI, GIEŁDA MINERAŁÓW I BIŻUTERII oraz rajd samochodowy GDÓW-PODOLANY. Przeprowadzona zostanie również akcja charytatywna na rzecz Dawida Gadochy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem DNI ŚW. KINGI 2015.

Partnerem przedsięwzięcia jest Powiat Wielicki, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Małopolski Klub Paralotniczy.

Patroni medialni: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego, Portal Informacyjny wieliczkacity.pl

Sponsorzy Dni św. Kingi:
Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce, Elsta,XtreMe Park Linowy Wieliczka, Folwark Zalesie, Polska Sieć Handlowa Paleo, U Jędrusia Sp. z o.o., Karczma pod Wielka Solą,Firma Handlowo Usługowa EL-KKow, Hotel Lenart, Restauracja Królewska, Karczma Halit, Mydlarnia u Franciszka, Grupa Press Art, Małopolski Związek Wędkarski, Firma Feniks, Zakład Rem.-Bud. Roman Koszyk, Bank PKO SA, Prywatne Gimnazjum nr 1, ul. Fryderyka Chopina 1 B Wieliczka, Prywatne Gimnazjum nr 7, ul. Basztowa 17 Kraków, IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące, ul. Basztowa 17 Kraków

 
 
Program Dni Wieliczki 2015

(kliknij plakat, aby powiększyć program tegorocznych Dni Wieliczki)


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022