hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-04-27

Dobra wiertarka to podstawa remontu - sprawdź jak ją znaleźć!Wraz z nadejściem wiosny miliony Polaków bierze się za domowe prace remontowe. Czasem ograniczają się one do rearanżacji i odświeżenia pomieszczeń, a czasem są to prace zakrojone na szerszą skalę - wymieniamy instalacje elektryczne, skuwamy płytki czy inwestujemy w nowoczesną elektronikę. Niezależnie od tego, na czym będzie polegał nasz remont - warto zainwestować w dobrej jakości wiertarkę. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?


Postaw na renomowanego producenta

Wielu domowych majsterkowiczów spotkało się z sytuacją, w której zdecydowali się na zakup taniej wiertarki od nieznanego producenta, a ta zepsuła się już po kilku użyciach. Wówczas naszym jedynym ratunkiem jest próba jej zareklamowania w sklepie, jednak nie zawsze przynosi to zamierzony efekt. To właśnie dlatego warto postawić na produkty renomowanym producentów. Wiertarki takich marek, jak Dewalt, Hitachi, Makita czy Metabo wykorzystywane są przez wielu fachowców, co potwierdza ich wysoką wytrzymałość i długowieczność. Oczywiście, jeśli planujemy wykorzystywać wiertarkę tylko do drobnych, domowych prac nie musimy kupować modelu za kilka tysięcy złotych. Na szczęście topowi producenci oferują produkty w przeróżnych przedziałach cenowych.

Moc i rodzaj wiertarki

Wiertarki i wiertarko-wkrętarki są przydatne zarówno przy wykonywaniu prac naprawczych, skręcaniu mebli, jak i przy rozrabianiu zaprawy murarskiej. Jeśli poszukujemy sprzętu, który będziemy wykorzystywać od czasu do czasu do drobnych prac remontowych - dobrym wyborem będzie wiertarka o mocy od 6 do 10 V. Pamiętajmy jednak, że sprzęt o takiej mocy przeznaczony jest do okazjonalnego użytku i nie nadaje się do obróbki twardych i wymagających materiałów. Jeśli poszukujemy wiertarki bardziej uniwersalnej - postawmy na maszynę o mocy od 9 do 14 V. Są one co prawda zazwyczaj nieco droższe, jednak sprzęt tej klasy jest dużo bardziej odporny na wstrząsy i uszkodzenia, a sama obudowa urządzenia wykonana jest ze znacznie bardziej solidnych materiałów.

Do ciężkich prac najlepiej sprawdzi się wiertarka udarowa lub model z udarem pneumatycznym. Dobrej jakości maszyna tego typu poradzi sobie nawet z przewierceniem cegły czy betonu. Co ciekawe, wielu producentów oferuje w swoich urządzeniach możliwość przejścia na tryb bezudarowy - jest to nieocenione w przypadku, gdy pracujemy z drewnem. Na rynku możemy wyróżnić także wiertarki kątowe, młotowiertarki a nawet wiertnice diamentowe. Te ostatnie są niezwykle dokładne, dlatego wykorzystuje się je do precyzyjnego i szybkiego wiercenia. W domowych warunkach dużą popularnością cieszy się wiertarko-wkrętarki akumulatorowe.

Porównaj modele online

Dobra wiertarka może nam posłużyć przez długie lata. To właśnie dlatego warto na spokojnie przemyśleć jej zakup. Zastanówmy się, w jakim celu będziemy ją wykorzystywać oraz z jak dużą częstotliwością. Rozważmy także, które funkcje będą nam najbardziej potrzebne. Dobrym pomysłem jest zamówienie wiertarki online z profesjonalnego sklepu z asortymentem instalacyjno-budowlanym. Przykładem może być mateomarket.pl, który od ponad dekady oferuje sprzęt remontowy najwyższej jakości. Wszystko dzięki stałej współpracy z topowymi producentami i największymi hurtowniami w Polsce i Europie.

Szeroki asortyment sklepu internetowego mateomarket.pl sprawia, że każdy majsterkowicz może znaleźć w nim coś dla siebie - niezależnie od budżetu i potrzeb. Przy okazji możemy zamówić najpotrzebniejsze materiały i sprzęty niezbędne do przeprowadzenia remontu.

artykuł sponsorowany


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021