hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-04-19

Dobre praktyki wielickiej kopalni w raporcie CSRAż 8 praktyk Kopalni Soli „Wieliczka” znalazło się w „Raporcie odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Spis najlepszych działań w roku 2020 przygotowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 19. edycji raportu kopalnię doceniono m.in. za troskę o pracowników, dbałość o środowisko naturalne czy wsparcie dla utalentowanej sportowo wielickiej młodzieży. Wyróżnione praktyki Kopalni Soli „Wieliczka” to w większości przedsięwzięcia wieloletnie.


Praktyki godne naśladowania

Z uznaniem FOB spotkały się działania z zakresu ochrony środowiska: ochrona wód poprzez zabezpieczanie wyrobisk i utylizację słonych dopływów oraz optymalizacja zużycia energii. Kopalnia od 2020 roku do przetargów na dostawę energii elektrycznej wprowadziła wymóg dostarczania prądu ze źródeł odnawialnych. „Zielona energia” zasila podziemne miasto i liczne budynki na powierzchni. Z kolei konsekwentna i systematyczna modernizacja infrastruktury pozwala oszczędzać prąd. Jako czynny zakład górniczy kopalnia mocno akcentuje kwestie związane z bezpieczeństwem. Po raz kolejny w raporcie pojawiła się „Wiadomość Bezpieczeństwa”, czyli akcja promująca wśród załogi zasady BHP, a także działania wspierające pracowników, takie jak m.in. prywatna opieka medyczna czy pracowniczy program emerytalny.

Mimo pandemii udało się zorganizować w 2020 akcję honorowego krwiodawstwa „Podaruj krew, podaruj życie” (zbiórka figuruje w raporcie od roku 2016), a także przeprowadzić konkurs pieśni patriotycznej „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”. Małopolskie szkoły zgłosiły do rywalizacji rekordową liczbę utworów. W raporcie za rok 2020 zadebiutował charytatywny turniej piłki nożnej „Salt MineCup”. Zawody odbywające się ze wsparciem kopalni aktywizują młodych wielickich sportowców. „Salt MineCup” jest na najlepszej drodze do rangi turnieju już nie tylko europejskiego, ale również międzykontynentalnego.

„Górniczy” CSR

- Kopalnia od ponad 700 lat pozostaje ważnym elementem wielickiego pejzażu – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Jest nie tylko jednym z największych pracodawców, ale też źródłem górniczej tożsamości Wieliczki i jej okolic. Śmiało można powiedzieć, że kopalnia CSR ma w genach. Użyteczne i mądre przedsięwzięcia, wrażliwość ludzi i zaangażowanie firmy mogą wiele zmienić. Cieszę się, że przedsięwzięcia kopalni po raz kolejny figurują w raporcie FOB jako wzorcowe, warte, by o nich mówić na ogólnopolskim forum. Cieszę się również, że wśród docenionych praktyk kopalni są działania na rzecz ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19.2020 śmiało możemy nazwać rokiem odpowiedzialności, bo jak dowiodła praktyka, to właśnie odpowiedzialność jest najskuteczniejszą bronią ludzkości w walce z zagrożeniem.

Wiosną 2020 Kopalnia Soli „Wieliczka”, jak wszystkie firmy w Polsce, stanęła twarzą w twarz z pandemią i jej skutkami. – Zareagowaliśmy błyskawicznie. Wypracowane zasady bezpieczeństwa pozwoliły utrzymać ciągłość pracy zakładu górniczego, a także pomyślnie prowadzić przez 7 miesięcy ruch turystyczny – wyjaśnia Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Kopalnia zaangażowała się w walkę z koronawirusem na terenie powiatu wielickiego. Wsparliśmy Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, ofiarowując sprzęt, materiały, a także pomoc naszych pracowników. Nadzwyczajna sytuacja jeszcze mocniej podkreśliła wagę szeroko rozumianej odpowiedzialności. Musieliśmy z rozwagą podejść do każdego aspektu kopalnianej codzienności, a nawet do tradycji: stąd 24 grudnia odbyła się pierwsza w historii podziemnej Wieliczki internetowa transmisja górniczej Pasterki.

Dobre praktyki wielickiej kopalni w raporcie CSR - zobacz zdjęcia


   


likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka