.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-11-03

Dobry dźwięk w każdym domuNasza domowa rozrywka staje się coraz bardziej rozbudowaną oraz skomplikowaną strukturą. To już nie tylko telewizor, czy też radio, ale i komputer, a także sprzęt audiofilski, czy też konsola do ulubionych gier, itp. W większości przypadków istotną częścią, która łączy te zróżnicowane elektroniczne struktury jest dźwięk. Zależy nam na jego w miarę wysokiej jakości. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnych, płaskich telewizorów bywa z tym różnie. Nie zawsze wysoka jakość obrazu idzie w parze z najlepszymi doznaniami słuchowymi. Pewny rozwiązaniem tej kwestii może więc być inwestycja w system, który taki dźwięk poprawi. Mowa tu o soundbarze, zwanym także grajbelką albo listwą dźwiękową. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na jego zakup, warto przypatrzeć mu się z bliska.


Wyższa jakość dźwięku za rozsądną cenę

Jak już wspomnieliśmy, jakość głośników które są wbudowane w telewizorach, może być zróżnicowana. Dobrym zakupem w tej sytuacji może być, np. kino domowe, ale to jest często dość duży wydatek. Tańszym rozwiązaniem będzie więc zakup soundbaru. Produktów tego typu najlepiej szukać w Internecie. Tutaj też możemy się zapoznać z ich możliwościami technicznymi. Dobrze by było, przed podjęciem ostatecznej decyzji, trochę o nich poczytać na blogach, czy też wejść na kilka vlogów. Specjalista lub specjalistka, których taka tematyka pasjonuje na pewno opowiedzą nam o nich wiele ciekawych rzeczy. Wiedza nigdy nie zaszkodzi, a podjęcie decyzji zakupowej na pewno stanie się łatwiejsze. Uzbrojeni w wiedzę, możemy się spokojnie rozglądać za ciekawymi ofertami handlowymi, czy to w sklepach stacjonarnych, czy też w Internecie. Jednym z miejsc, do których warto skierować swoje sieciowe kroki jest sklep internetowy oleole.pl. Ich oferta soundbarów, zwanych także z angielska speakerbarami, obejmuje obecnie ponad siedemdziesiąt urządzeń. To pozwoli nam przypuszczać, że znajdziemy na ich wirtualnej półce, to czego szukamy. Wystarczy wybrać to, co nam się podoba oraz dokonać zakupu: https://www.oleole.pl/soundbar-speakerbar.bhtml.

Nawet dziewięć głośników - warto pytać

Każdy soundbar jest zintegrowanym systemem audio, w którego skład może wchodzić od dwóch aż do dziewięciu głośników, zamontowanych w podłużnej listwie. Do niektórych są dołączone dodatkowo subwoofery, czyli głośniki niskotonowe, dzięki którym to dźwięk staje się o wiele pełniejszy i zbliżony do tego, co słyszymy, np. w kinie. Na pewno znajdziemy takie rozwiązania w ofercie firmy Samsung, której soundbary możemy nabyć w wyżej wymienionym sklepie: https://www.oleole.pl/soundbar-speakerbar,_Samsung.bhtml. Dotyczy to zwłaszcza modeli, które są droższe, ze względu na wyższy jakościowo dźwięk. Ponieważ zaś głośniki są umieszczone w jednej listwie, wystarczy je umieścić pod telewizorem i już możemy z nich korzystać, po uprzednim sparowaniu urządzeń. Warto też pamiętać o tym, że rozwiązania pozbawione subwoofera lepiej sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Soundbary z subwooferami wymagają nieco większych pomieszczeń. Dobrze by było ten problem omówić ze sprzedawcą lub z kimś, kto korzysta z podobnych rozwiązań we własnym domu. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na pasma przenoszenia, ilość kanałów oraz moc wyjściową przeznaczoną na dany kanał. W tych trzech zakresach zasada jest prosta - im wyższe/szersze wartości potencjalnych cech naszego sprzętu, tym lepiej.

Im dalej w las, tym więcej drzew

Bardzo istotną cechą, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę przed zakupami, będą standardy audio. W przypadku tych z nas, którzy szukają rozrywki filmowej wysokiej jakości dobrze będzie poszukać standardów z rozbudowanym HD. Do zwykłego oglądania oferty telewizyjnej wystarczy nam zwyczajne Dolby Digital. Możliwości jest tutaj kilka i warto tutaj poradzić się fachowca. Oczywiście zaporą dla części z nas może stać się tutaj cena - ją też trzeba mieć na uwadze. Na szczęście w sklepach takich jak OleOle można bez kłopotu skorzystać z korzystnych systemów ratalnych "zero procent", dzięki czemu możemy pozwolić sobie na zakup bardziej zaawansowanego urządzenia i spokojną jego spłatę na dogodnych warunkach. Nie odczujemy wówczas aż tak mocno tego obciążenia. Szukając konkretnych pomysłów, zwracajmy uwagę czy nasz potencjalny soundbar jest wyposażony, np. w funkcję uwydatniania dialogów, czy też redukcję zakłóceń. Takie pozorne drobiazgi mogą mieć wpływ na ostateczną jakość naszej inwestycji w soundbar. Powinniśmy także zwrócić uwagę na sposób podłączenia soundbaru do innych urządzeń, bo może on mieć wpływ na ostateczną jakość dźwięku. Można je także bez kłopotu sparować z tabletami, telefonami lub smartfonami, dzięki czemu nasze centrum rozrywki domowej zyska zupełnie nowy wymiar. Im więcej potencjalnych możliwości, tym łatwiej będzie nam sterować soundbarem w dogodny dla nas sposób. Warto więc podjąć decyzję o jego zakupie jeszcze dziś, bo to naprawdę dobry pomysł.

artykuł sponsorowany   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek