carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-08

Dofinansowanie dla organizacji i stowarzyszeń


170 tysięcy złotych – właśnie tyle wynosi suma funduszy jaka trafi do organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z budżetu Powiatu Wielickiego. Pieniądze te zostaną wykorzystane przede wszystkim na organizowanie różnego rodzaju imprez np. sportowych, kulturalnych czy zdrowotnych.  

Wykaz nie wszystkich organizacji którym przyznano dotację zamieszczamy poniżej:
 

Sporą dotacją, bo wynoszącą aż 10 tysięcy złotych może się pochwalić Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO „SAIPLOW” w Wieliczce, które przyznaną kwotę zamierza przeznaczyć na promocję oferty edukacyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce oraz promowanie wizerunku szkoły.
 

Niecałe 7 tysięcy złotych otrzyma UKS Alfa w Szarowie. Pieniądze zasilą projekt „Z nadzieją na Kresy”, którego głównym przedmiotem jest międzynarodowa wymiana młodzieży.
 

Festiwal piosenki i form twórczych osób niepełnosprawnych w Podolanach otrzymał dotację w wysokości prawie 5 tysięcy złotych.
 

Centrum Kultury w Niepołomicach otrzyma 6 tysięcy złotych na organizację XII Małopolskiego konkursu chórów.
 

UKS ALFA w Szarowie – otrzymana dotacja 4800 zł na zorganizowanie Rajdu rowerowego szlakiem miejsc pamięci narodowej Powiatu Wielickiego.
 

MKS KUNG FU z Wieliczki otrzymał 4800 zł na organizację Festiwalu kultury chińskiej.
 

Mniejsze kwoty, po około 2 tysiące złotych otrzymały Galicyjski Pakt Samorządowy „Kompas” w Wieliczce, Muzeum w Niepołomicach, OSP w Zabawie, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Nieznanowice, Centrum Kultury w Niepołomicach oraz OSP w Woli Batorskiej, PTTK w Wieliczce na zawody pierwszej pomocy.
 

3 tysiące złotych przeznaczono na Centrum Kultury w Gdowie.
 

Ponad 5 tys. złotych otrzymało PTTK w Wieliczce na odnowę szlaków turystycznych.
 35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022