carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-06-13

Dom do góry nogami nabiera wyglądu


Jeszcze dwa tygodnie temu stawiana była dopiero metalowa konstrukcja, obecnie wielicki dom do góry nogami nabiera wyglądu. Obiekt ma już dach, a raczej podłogę i kilka ścian.

fot. WieliczkaCity.pl

Powoli widzimy jak nowa atrakcja turystyczna Wieliczki będzie wyglądała. Będzie wyglądała raczej zwyczajnie, jak każdy inny dom do góry nogami w innych miastach, chociażby w Zakopanem. Szkoda, bo o ile w tym właśnie mieście jak najbardziej pasuje drewniany domek w lekko góralskim stylu to w Wieliczce już mniej. I można byłoby się chyba pokusić o jakąś jego modyfikację, które nawiązywałaby do Wieliczki. Chociaż kto wie, może takowa będzie? Poczekamy na otwarcie wielickiego domu do góry nogami.


.......  Nie wiadomo tylko czy dojdzie do owego otwarcia, w dzisiejszym Dzienniku Polskim możemy przeczytać, że w Starostwie Powiatowym nie wydano pozwolenia na budowę tego rodzaju obiektu. Nie zgłoszono tego również do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Jak powiedział dla Dziennika Polskiego Andrzej Jura inspektor nadzoru budowlanego, jeśli się okaże, że jest to samowola budowlana zostaną podjęte stosowne kroki.  

Arena lekkoatletyczna na Psiej Górce – zobacz jak wygląda

 

Szkoda byłoby gdyby ów dom musiałby być rozebrany zanim jeszcze tak naprawdę zaistniał. Tylko czas pokaże czy nowa atrakcja turystyczna przyjmie się i spodoba mieszkańcom i turystom czy będzie omijana szerokim łukiem. W końcu nie często mamy okazję wejść do domu przez sporych rozmiarów okno na pierwszym piętrze, spacerować po suficie i spoglądać w górę na podłogę. Już teraz widać, że będzie go można zwiedzać na dwóch poziomach korzystając z wąskich, krętych schodów. Tylko idąc po schodach do góry będziemy tak naprawdę schodzić na parter czy wychodzić na piętro?Wielicki dom do góry nogami podobnie jak chociażby ten w Zakopanem jest nieco pochylony w dwóch płaszczyznach, przez co tuż po wejściu do środka trudno będzie utrzymać równowagę. Zawroty głowy oraz uczucie jakby się było pijanym jest raczej gwarantowane.

Dom do góry nogami nabiera wyglądu - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021