carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-07-10

Dwa dni opadów – 45 interwencji strażaków w naszej gminie


W ciągu dwóch ostatnich dni nad Wieliczkę nadeszły burze oraz wyjątkowo silne opady deszczu, które przyczyniły się do wielu podtopień oraz innych zagrożeń.

fot. WieliczkaCity.pl

Dość niecodzienny widok mieszkańcy mogli zaobserwować w centrum Wieliczki już we wtorek kiedy to ulica Słowackiego zamieniła się w rzekę. Równie trudna sytuacja miała miejsce zarówno we wtorek jak i we środę na ulicy Goliana. Podtopionych zostało kilka domów, a ulicę i chodniki zalała woda. Było jej na tyle dużo, że samochody nie dały rady pokonać tej przeszkody. Przed wodą wylewającą się z kanałów nie udało się uchronić również ulicom Szpunara oraz Legionów. Tradycyjnie też, przez jakiś czas nieprzejezdna była ulica Narutowicza pod wiaduktem kolejowym.


.......  To tylko niektóre przykłady skutków ostatnich nawałnic nad naszym regionem. W ciągu dwóch dni (8-9 lipca), w związku z występującymi burzami, strażacy podejmowali 57 interwencji, z czego 45 razy na terenie gminy Wieliczka. Działania związane były przede wszystkim z podtopieniami lokalnymi oraz z usuwaniem powalonych drzew i oberwanych konarów.  

Happening „UWOLNIJ SWOJE MARZENIE” dla Natalki podczas Dni Kingi 2014

 

Do groźnego zdarzenia doszło 8 lipca w miejscowości Zagórzany, gdzie na drodze woj. 966, silny wiatr powalił drzewo na jadący samochód osobowy. Na szczęście ani osoby dorosłe ani podróżujące wraz z nimi dzieci nie odniosły obrażeń.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022