hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-07-04

Dzieci biegały po dachu jednego z bloków na os. SienkiewiczaDo niecodziennej i bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek 27 czerwca, na osiedlu Sienkiewicza. Dzieci dostały się na dach jednego z bloków gdzie rozpoczęły zabawę.


Osoby postronne zauważyły dzieci biegające po dachu czteropiętrowego bloku na osiedlu Sienkiewicza. Dzieci przebywały tak blisko krawędzi dachu, że zauważono jest z chodnika znajdującego się tuż przy bloku. Na szczęście żadne z nich nie spadło i nie doszło do tragedii. Pytanie jak one się tam dostały. Każdy właz prowadzący na dach powinien być zabezpieczony. Jak widać, ten nie był. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Wieliczce, która poinformowała nas, że owy właz został niezwłocznie, zaraz po otrzymaniu od mieszkańców informacji o wchodzących na dach dzieciach zamknięty na kłódkę. Spółdzielnia zapewnia, że była to sytuacja jednostkowa i dokłada wszelkich starań, aby dzieci w zasobach spółdzielni spędzały czas bezpiecznie. Jak jednak pokazuje sytuacja sprzed kilku dni, warto jednak co jakiś czas kontrolować, czy chociażby włazy na dachy budynków mieszkalnych są odpowiednio zabezpieczone, bo następnym razem może się skończyć tragedią.   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka