hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-07-04

Dzieci biegały po dachu jednego z bloków na os. SienkiewiczaDo niecodziennej i bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek 27 czerwca, na osiedlu Sienkiewicza. Dzieci dostały się na dach jednego z bloków gdzie rozpoczęły zabawę.


Osoby postronne zauważyły dzieci biegające po dachu czteropiętrowego bloku na osiedlu Sienkiewicza. Dzieci przebywały tak blisko krawędzi dachu, że zauważono jest z chodnika znajdującego się tuż przy bloku. Na szczęście żadne z nich nie spadło i nie doszło do tragedii. Pytanie jak one się tam dostały. Każdy właz prowadzący na dach powinien być zabezpieczony. Jak widać, ten nie był. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Wieliczce, która poinformowała nas, że owy właz został niezwłocznie, zaraz po otrzymaniu od mieszkańców informacji o wchodzących na dach dzieciach zamknięty na kłódkę. Spółdzielnia zapewnia, że była to sytuacja jednostkowa i dokłada wszelkich starań, aby dzieci w zasobach spółdzielni spędzały czas bezpiecznie. Jak jednak pokazuje sytuacja sprzed kilku dni, warto jednak co jakiś czas kontrolować, czy chociażby włazy na dachy budynków mieszkalnych są odpowiednio zabezpieczone, bo następnym razem może się skończyć tragedią.   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021