hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-05-27

Dzień Dziecka: bilety do kopalni i tężni za 1 złDzień Dziecka już blisko, a wraz z nim czekać będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Kopalnia Soli "Wieliczka" zaprasza do zwiedzania Trasy Turystycznej i Tężni solankowej dzieci i młodzież za symboliczną złotówkę.


Trasa Turystyczna i tężnia solankowa

Promocja obowiązuje w dniach 31 maja i 1 czerwca. Promocyjne wejściówki zakupić można online przez stronę kopalni lub na miejscu w kasach.

Akcję wejściówek za 1 zł na Trasę Turystyczną i do tężni kopalnia przygotowała dla dzieci oraz młodzieży w wieku od 4 do 16 lat, zwiedzających kopalnię i tężnię indywidualnie pod opieką rodziców lub opiekunów. Najmłodsi (do 4 lat) wejście mają gratis.

Kopalnia i tężnia solankowa czynna są w tych dniach od 10:00 do 18:00 (godziny otwarcia i zamknięcia recepcji turystów). Zwiedzanie odbywa się w 20-osobowych grupach z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Szczegółowe zasady zwiedzania znajdują się w regulaminach na stronach: www.kopalnia.pl/dzien-dziecka i www.kopalniawieliczka.eu/dzien-dziecka-bilety-za-1-zl/

Zdrowie z tężni i... głębi ziemi


Tężnia solankowa z kolei to nie tylko dawka zdrowia i leczniczy spacer, ale także malownicze widoki na Park św. Kingi, górnicze szyby i część miasta Wieliczka. Warto do niej się wybrać, bo drugiego tak dużego obiektu na południu Polski nie ma.

Inhalacje solankowe wspomagają leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych. Przynoszą ulgę alergikom, pomagają oczyścić płuca. Aerozol w tężni wytwarza solanka, wydobywana z kopalni z głębokości 255 m. Wiek wód zasolonych w tym solankowym wypływie datowany jest na ok. 2 tys. lat (zgodnie z wynikami badaniami izotopowych).


Dzień Dziecka: bilety do kopalni i tężni za 1 zł - zobacz zdjęcia   


likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka