hyundai


.
Opublikowano: 2018-05-16

Dzień Dziecka w Kopalni Soli „Wieliczka”Dzień, a właściwie Dni Dziecka, bowiem w tym roku kopalnia zaprasza najmłodszych na piknik 2 i 3 czerwca. Przez cały weekend w godzinach 11.00-18.00 w Parku św. Kingi nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Wstęp wolny.


Zapowiada się bardzo ciekawie i… bardzo zdrowo. Na uczestników pikniku czekać będą bowiem fizjoterapeuci z uzdrowiska, którzy zaproszą do wspólnych ćwiczeń i zabaw. Zaprezentują elementy programu „Zdrowie na 5+”. Podczas Dni Dziecka z kopalnią nie zabraknie również innych okazji do ruchu na świeżym powietrzu – zajęcia rekreacyjno-sportowe, plac zabaw, dmuchańce, paintball, gra wielkoformatowa „Wielickie Skrzaty”… Będzie w czym wybierać.

 – Przygotowaliśmy niespodziankę dla małych miłośników futbolu – mówi Tomasz Broniowski, Wiceprezes Klubu Sportowego Górnik Wieliczka i Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Zapraszamy dzieci na trening z zawodnikami Górnika. Jestem pewien, że zajęcia pod okiem fachowców sprawią najmłodszym wiele radości, a być może również zainspirują do gry w piłkę oraz uprawiania sportu.

Podczas Dni Dziecka z kopalnią nuda na pewno nie grozi małym odkrywcom. Specjalnie dla nich instruktorzy „Kuźni Wiedzy” poprowadzą warsztaty naukowe i zbadają fascynujące „Pułapki umysłu”. Wśród planowanych atrakcji są pokazy policyjne oraz taneczne. Z kolei w niedzielę w godzinach 11.00-13.00 kopalnia zaprasza na spotkanie z ratownikami górniczymi, którzy opowiedzą o swojej pracy oraz pokażą sprzęt używany w podziemnych akcjach ratowniczych. Skarbnik, Soliludek, górnik – oni również pojawią się w Parku św. Kingi, by przewodzić grom i zabawom, pozować do zdjęć, opowiadać o kopalnianych legendach i pracy pod ziemią.

- Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji. Dzieci same z siebie są kreatywne i bardzo ciekawe świata, my zaś chcemy inspirować ich harmonijny rozwój, zachęcając zarówno do wzbogacania wiedzy, jak i aktywnego wypoczynku w plenerze, wśród zieleni – podkreśla Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.

Mali sportowcy, naukowcy, a także artyści – na nich również czekają niespodzianki, w tym roku muzyczne. Specjalnie dla nich Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka” wystąpi z plenerowym koncertem oraz zaprosi na karaoke.


   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022