.Opublikowano: 2022-05-18

Dzień Dziecka z kopalnią – dla najmłodszych bilety za pół ceny1 czerwca warto wybrać się do wielickiej kopalni. Tego dnia najmłodsi zwiedzą Trasę Turystyczną za połowę ceny. Tańsze o połowę będą dla nich również bilety do tężni solankowej. Rodzinna wyprawa do Kopalni Soli „Wieliczka” to doskonały pomysł na tegoroczny Dzień Dziecka!


Niepowtarzalne widoki, tajemnicze słone jeziora, roziskrzone solne żyrandole, dawne narzędzia górnicze, a także czyste zdrowe powietrze – wędrówka po Trasie Turystycznej jest niezapomnianą przygodą. Świat wykuty w soli przypomina krainę baśni. Najmłodsi goście powinni rozglądać się szczególnie uważnie, albowiem wieść niesie, że 1 czerwca w turystycznych rejonach kopalni pojawi się Skarbnik we własnej osobie. Dobry duch podziemi z przyjemnością zapozuje do pamiątkowych zdjęć. O fotografiach ze zwiedzania warto pomyśleć z jeszcze jednego powodu – te zrobione 1 czerwca w ramach akcji #DzieńDzieckazKopalnią i opublikowane tego dnia na kopalnianym Facebooku bądź Instagramie, mogą zdobyć nagrodę, książkę pt. „Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata”.

Wznosząca się na skraju parku tężnia solankowa żywo przypomina zamek. Drewniana „warownia” rozbudza dziecięcą wyobraźnię, a także przynosi ulgę w dolegliwościach układu oddechowego. Wizyta w tężni łączy zatem przyjemne z pożytecznym. Z okazji Dnia Dziecka specjalną ofertęszykuje również „Bistro Posolone” – dodajmy, że smakowitą, idealną po trudach kopalnianego spaceru. Otóż „Bistro” 1 czerwca zaserwuje najmłodszym burgery w promocyjnej cenie. Sycąca ciepła kanapka oraz pyszne frytki pozwolą zebrać siły na dalsze świętowanie Dnia Dziecka.

Promocyjne bilety na Trasę Turystyczną będą dostępne 1 czerwca w kasach kopalni oraz on-line. Z kolei wejściówki do tężni solankowej będzie można kupić w kasach kopalni i w kasie przy tężni. Szczegółowe informacje o akcji #DzieńDzieckazKopalnią, a także regulamin konkursu fotograficznego na www.kopalnia.pl


   
3 Maja


 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021