carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-21

Dzień gier planszowych w wielickiej bibliotece!


Chłopcy i dziewczęta, panie i panowie już 1 lutego nadarzy się okazja, aby karta biblioteczna stała się wejściówką do tajnego bractwa – zapraszamy młodzież i dorosłych na dzień planszówek!

fot. materiały PiMBP w Wieliczce

W erze gier komputerowych wydawać by się mogło, że coś takiego jak gry planszowe powinny odejść do lamusa. Nic bardziej mylnego! Ci, którzy choć trochę orientują się w temacie wiedzą, że planszówki to nie tylko super sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół, ale także niesamowita przygoda i rozwój wielu umiejętności.


.......  Już wkrótce karta biblioteczna stanie się wejściówką do zgromadzenia, które spotka się, żeby toczyć spektakularne bitwy, snuć plany, układać strategie, zdobywać bogactwa i pokonywać smoki!

„Tajne” spotkanie odbędzie się 1 lutego (sobota) w Sali na poddaszu wielickiej biblioteki, gdzie od godziny 11:00 nasi wolontariusze zdradzać będą sekrety udanych rozgrywek w gry takie jak: Hobbit, 7 cudów, Small World, Świat Dysku – Ankh-Morpork, Carcassone, Cytadela i inne. Przybywajcie! Szepnijcie znajomym!
 

Familijna Niedziela: Złota Rybka

 

Z uwagi na ograniczoną ilość graczy prosimy o informację o przybyciu:
- e-mail: dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu
- tel: 12-278-15-65; 12-278-30-75
- osobiście w Dziale dla Dzieci i Młodzieży wielickiej biblioteki35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022