.


Opublikowano: 2019-02-18

Dzień Otwarty w bibliotece - relacjaW dniu 15 lutego 2019 r. otworzyliśmy wszystkie zakamarki biblioteki dla czytelników i mieszkańców. Wspólnie z nami bibliotekę zwiedziły 123 osoby, a w wydarzeniach towarzyszących wzięło udział kolejne ponad 100 osób, dziękujemy!


W trakcie Dnia Otwartego, od wczesnych godzin porannych, w ramach akcji "Biblioteka bez tajemnic", można było zwiedzać wraz z bibliotekarzami wszystkie zakamarki biblioteki: wypożyczalnie, magazyny, pokój pracy Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, pokój Dyrekcji, Administrację, stanowisko pracy bibliotekarza regionalisty, a nawet zajrzeć do projektorni kina. W ramach akcji odwiedziły nas przedszkolaki z dwóch przedszkoli oraz reprezentanci czterech szkół z Miasta i Gminy Wieliczka, a także delegacja Klubu Przyjaciół Wieliczki i liczni mieszkańcy indywidualni. Tego dnia, pierwsi czytelnicy otrzymali od nas pamiątkowe torby. Przez cały dzień trwała wymianka książek, a w godzinach popołudniowych prowadzone były zabawy dla najmłodszych z animatorami. Fani X-BOXA i planszówek także znaleźli u nas przestrzeń dla siebie. Wieczór z planszówkami, na których gościnnie, dzięki Stowarzyszeniu Novuss Polska pojawił się nietypowy bilard Novuus, trwał do godziny 22:00. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były podróżnicze opowieści Państwa Lisowskich oraz promocja nowej książki Elżbiety Lisowskiej: „Astrokoty ‒ kocie horoskopy”. To zabawna, choć pisana z pełną odpowiedzialnością książka o kocich charakterach i o tym, co o naszych „braciach i siostrach mniejszych” mówią gwiazdy. Dodatkowo na przybyłych gości czekała pyszna kawa i domowe ciasto w promocyjnej cenie w kawiarni Mediateki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, było nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszych progach. Zaglądajcie do nas jak najczęściej. To dla Was i wspólnie

PiMBP w Wieliczce


Dzień Otwarty w bibliotece - relacja - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022