carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-07-30

Dziś kolarze 70. Tour de Pologne pierwszy raz przejechali przez Wieliczkę


Dzisiejszego dnia odbył się pierwszy w Polsce, a trzeci w tegorocznym 70. Tour de Pologne etap tego prestiżowego wyścigu. Zawodnicy wystartowali z Krakowa w drodze do mety w Rzeszowie odwiedzili również Wieliczkę.

 

Około godziny 13:00 kolarze przemknęli wielickimi ulicami Dembowskiego, Powstania Warszawskiego i Słowackiego kierując się do mety w Rzeszowie. Dzisiejszy III etap jest dość długi, zawodnicy mieli bowiem do przejechania 226 kilometrów. Pierwsze dwa etapy tego wyścigu odbyły się we Włoszech w upalnych warunkach, dzisiaj na odmianę zmagali się z deszczem. Już po przejechaniu około pięciu kilometrów od peletonu oderwali się Bartłomiej Matysiak(CCC Polsat Polkowice), Alexsandr Dyachenko (Astana Pro Team), Ricardo Mestre (Euskaltel Euskadi) i Mirko Selvaggi (Vacansoleil-DCM).


.......  Zwycięzca III etapu 70. Tour de Pologne został Tor Hushovd (BMC Racing Team). Zaraz po nim na mecie zjawili się Mark Renshaw (Belkin Pro Cycling Team) i Steele Von Hoff (Garmin Sharp). Najlepszy z Polaków Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick-Step) przekroczył linię mety jako siódmy. Żółtą koszulkę lidera zachował Rafał Majka. Po raz kolejny nie popisali się faworyci, bowiem Vincenzo Nibali przyjechał na 69 pozycji, a Bradley Wiggins był dopiero 106 na mecie.  

W związku z 70. TdP autobusy 204, 244, 301, 304 prawie całkowicie zmieniają trasę!

 

Dziś kolarze 70. Tour de Pologne pierwszy raz przejechali przez Wieliczkę - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka