hyundai


.mazda

Opublikowano: 2016-12-09

E-booki od bibliotekiPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce od listopada 2016 roku oferuje swoim czytelnikom dostęp do serwisu internetowego Legimi.


Korzystanie z e-booków on-line możliwe jest dzięki udziałowi wielickiej biblioteki w grupowym zakupie dostępu do publikacji elektronicznych w ramach usług świadczonych przez firmę Legimi „Czytanie bez limitu”. Projekt realizowany jest przez WBP w Krakowie. Dzięki niemu wielicka biblioteka wykupiła dostęp do elektronicznych publikacji z Firmy Legimi min. takich wydawnictw jak: Zysk i S-ka; Prószyński; Czarne; WAB; Świat Książki; Publicat; Czarna Owca; Sonia Draga; Albatros; Fabryka Słów.

Łączna ilość dostępnych publikacji to ok. 16.000 tytułów. W ofercie znajdują się publikacje popularnonaukowe, naukowe jak również poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży a w niej : kryminały, fantastyka i sci-fiction, obyczajowa, romanse, sensacja, thriller, horror, literatura faktu, reportaże, biografie, do nauki języków i literatura w językach obcych.

Będąc naszym czytelnikiem można darmowo czytać e-booki na komputerach domowych (z systemem windows 8) oraz na urządzeniach mobilnych jak smartphonie, tablecie, e-czytniku. Wystarczy pobrać w bibliotece PIN, podać aktualny swój adres e-mailowy, zalogować się w serwisie Legimi i można korzystać z e-booków. Dodatkowo dzięki odpowiedniej aplikacji oprogramowanie pobiera ebooka na powiązane z kontem urządzenie, dzięki czemu istnieje możliwość jego czytania bez dostępu do internetu.

Ponadto, wielicka biblioteka od 2014 r. umożilwia swoim czytelnikom dostęp do platformy książek elektronicznych Ibuklibra.

Więcej informacji w zakładce E-book na www.biblioteka.wieliczka.eu

   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021