carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-04-27

Eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


W dniu 12.04.2013r. odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się w Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w Gdowie. Do eliminacji przystąpili uczniowie 18 szkół podstawowych oraz 6 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego.

Każda szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów oraz opiekuna. W tegorocznej edycji udział wzięło 72 uczniów. Eliminacje obejmowały test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym oraz jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód.  W tegorocznej edycji znalazła się także konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzał ją ogniomistrz Robert Kmiecik - funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej. 

W eliminacjach pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Gdowa.
Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum z Niegowici.
Trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum z Niepołomic.
Indywidualnie najlepszym był – uczeń Gimnazjum w Gdowie Dawid Barszcz.
Drugi był kolega z tej samej szkoły – Mateusz Rybak.
Trzecie miejsce zajął Paweł Nawojowski z Gimnazjum w Niegowici.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskał Jakub Pyrz– uczeń Szkoły Podstawowej w Zagórzu.
Na drugim miejscu uplasował się uczeń Szkoły Podstawowej w Staniątkach – Dariusz Cichy
Trzecie miejsce zajął Szymon Zając z Szkoły Podstawowej w Bilczycach.

W kategorii zespołowej najlepsza była Szkoła Podstawowa z Gdowa, następnie Szkoła Podstawowa z Marszowic. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Biskupic.
Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich.

Najlepsze drużyny w kategorii zespołowej otrzymały rowery, które ufundowało Starostwo Powiatowe. Pozostałe nagrody rzeczowe, tj. dwa tablety, dwie konsole psp wraz z kartami pamięci, dwa dyski zewnętrzne przenośne o pojemności 500GB oraz 10 piłek do gry w piłkę nożną ufundowane zostały ze środków Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Wójta Gminy Biskupice Henryka Gawora, Wójta Gminy Kłaj Zbigniewa Strączka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka

Dyplomy, plecaki rowerowe oraz bidony zakupił Małopolski Kurator.

Nagrody wręczali wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski, wójt Zbigniew Wojas, Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinsp. Krzysztof Kühl, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce podinsp. Piotr Krzewski oraz dyrektor gimnazjum Jan Zawała. Nad prawidłową organizacją i przebiegiem turnieju czuwało 7 policjantów oraz jeden pracownik Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce składa wyrazy podziękowania fundatorom nagród oraz gospodarzowi Panu Dyrektorowi Gimnazjum Janowi Zawale za udostępnienie budynku oraz terenu przyległego na zorganizowanie i przeprowadzenie eliminacji powiatowych oraz przygotowanie posiłków dla uczestników.

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza