carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-05-19

Fałszywa lekarka wyłudziła prawie 40 tys. złotych


W miniona środę /14.05./ niepołomicka policja zatrzymała 36-letnią kobietę, która podawała się za lekarza i pod pretekstem „załatwienia” dla chorego dziecka zabiegów leczniczych wyłudziła prawie 40 tys. zł.

Fałszywa lekarka / fot. KPP w Wieliczce

Kobieta podawała się za patomorfologa. Twierdziła też, że jej mąż również jest lekarzem. Kiedy spotkała 49-letnią matkę chorego chłopaka, obiecała pomoc w ustaleniu m.in. terminu badań specjalistycznych, zabiegów rehabilitacyjnych oraz pomoc przy zakupie specjalistycznych lekarstw.


.......  Jak wynika z wyjaśnień, kobieta pomogła ustalić kilka terminów zabiegów dla chorego 23-latka , jednakże każde pieniądze przekazywane przez jego matkę w kwotach od 200zł do 2 tys. zł. zabierała dla siebie. W okresie od grudnia 2013 roku do maja br. wyłudziła od zdesperowanej kobiety prawie 40 tys. zł. Jak ustalili policjanci ,zatrzymana nigdy nie była lekarzem, nie ma także męża lekarza ponieważ jest panną. Zatrzymana przyznała się do winy. W czwartek usłyszała zarzut oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ratownicy KPR z Gdowa i Wieliczki na podium!

 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021