carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-11-13

Fałszywy kominiarz chciał dorobić i skradziony portfel ukryty w rynnie


W sobotę /08.11.14r./ około godz. 15:50 oficer dyżurny wielickiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie podszywając się za kominiarza sprzedawał kalendarze.

 
34-latek został zatrzymany w Wieliczce na ul. Seraf. Miał na sobie bluzę kominiarską, czapkę oraz ponad dwadzieścia sztuk kalendarzy. Mężczyzna odwiedzał domy i oferował kalendarze w zamian za dobrowolną opłatę. Z posiadanych informacji wynika, że otrzymywał od 1 do 5 złotych za kalendarz. Składając noworoczne życzenia żegnał się z właścicielami mieszkań. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Policja uczula na fałszywych kominiarzy. Zbliżający się grudzień i okres świąteczno-noworoczny może sprzyjać wizytom „przebierańców”. Zawsze, gdy wizyta kominiarza wzbudza naszą podejrzliwość warto skontaktować się z firmą, która obsługuje dany rejon, aby upewnić się, że mamy do czynienia z prawdziwym kominiarzem.

Natomiast wczoraj /12.11.14r./ tuż po godz. 11:00 policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela z jednego ze sklepów w Wieliczce. Jak wynika z ustaleń, zatrzymany wspólnie ze znajomym był na zakupach. Przy kasie stał przed nim mężczyzna, który wyjął gotówkę z portfela, żeby zapłacić za zakupiony towar a portfel położył obok na ladzie. Mężczyzna wyszedł z zakupami zapominając o portfelu. Stojący za nim 36-latek przesunął portfel w swoją stronę a następnie zabrał go. Wyciągnął z niego pieniądze – 570zł, a resztę ukrył w rynnie jednego z budynków znajdujących się przy ul. Sienkiewicza. Zatrzymany usłyszał wczoraj zarzut kradzieży. Dobrowolnie poddał się karze. Policjanci odzyskali pieniądze oraz portfel.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021