carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-11-07

Fałszywy syn wyłudza pieniądze


Wczoraj /06.11.13r./ około południa do jednego z mieszkańców Wieliczki zadzwonił telefon. Mężczyzna przedstawił się jako syn. Trudno było go rozpoznać bo mówił cicho i lekko zachrypniętym głosem.fot. Archiwum WieliczkaCity.pl

Rzekomy syn miał spowodować wypadek a poszkodowani mieli żądać pieniędzy jako zadośćuczynienie. Rozmówca tak naprowadzał treść rozmowy, aby zorientować się na jakie pieniądze może liczyć. Kiedy starszy pan przekazał słuchawkę wnukowi, a ten zażądał informacji z kim rozmawia – połączenie zostało przerwane. Dzięki temu 78-latek zachował swoje oszczędności. Rodzina natychmiast skontaktowała się z „prawdziwym” synem, który był zaskoczony tym co usłyszał. Zapewne była to próba wyłudzenia pieniędzy tym razem nie na „wnuczka” a „na syna”.


.......  Prawdopodobnie w tym dniu nie był to jedyny przypadek. Niewykluczone, że ten sam „syn” dzwonił do sąsiedniego mieszkania jednakże rozłączył się natychmiast po tym jak okazało się, że rozmówcy nie mają dzieci  

Natomiast we wtorek /05.11.13r./ w godzinach popołudniowych 35-letnia mieszkanka gminy Wieliczka zgłosiła, że została oszukana przez dwóch sprzedawców na portalach internetowych. Kobieta zamówiła pościele za kwotę 269zł oraz dwa krzesła za prawie 200zł.

Potrącenie pieszego w Staniątkach i ucieczka przed policją

 

Towary zostały przez nią zapłacone w umówionym terminie. Po dokonaniu zapłaty kontakt zarówno z jednym jak i z drugim sprzedawcą całkowicie się urwał. Nic nie dały kierowane emailowo zapytania, ponaglenia. Do tej pory kobieta nie otrzymała ani zwrotu pieniędzy ani też zamówionych towarów.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021