carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-11-07

Fałszywy syn wyłudza pieniądze


Wczoraj /06.11.13r./ około południa do jednego z mieszkańców Wieliczki zadzwonił telefon. Mężczyzna przedstawił się jako syn. Trudno było go rozpoznać bo mówił cicho i lekko zachrypniętym głosem.fot. Archiwum WieliczkaCity.pl

Rzekomy syn miał spowodować wypadek a poszkodowani mieli żądać pieniędzy jako zadośćuczynienie. Rozmówca tak naprowadzał treść rozmowy, aby zorientować się na jakie pieniądze może liczyć. Kiedy starszy pan przekazał słuchawkę wnukowi, a ten zażądał informacji z kim rozmawia – połączenie zostało przerwane. Dzięki temu 78-latek zachował swoje oszczędności. Rodzina natychmiast skontaktowała się z „prawdziwym” synem, który był zaskoczony tym co usłyszał. Zapewne była to próba wyłudzenia pieniędzy tym razem nie na „wnuczka” a „na syna”.


.......  Prawdopodobnie w tym dniu nie był to jedyny przypadek. Niewykluczone, że ten sam „syn” dzwonił do sąsiedniego mieszkania jednakże rozłączył się natychmiast po tym jak okazało się, że rozmówcy nie mają dzieci  

Natomiast we wtorek /05.11.13r./ w godzinach popołudniowych 35-letnia mieszkanka gminy Wieliczka zgłosiła, że została oszukana przez dwóch sprzedawców na portalach internetowych. Kobieta zamówiła pościele za kwotę 269zł oraz dwa krzesła za prawie 200zł.

Potrącenie pieszego w Staniątkach i ucieczka przed policją

 

Towary zostały przez nią zapłacone w umówionym terminie. Po dokonaniu zapłaty kontakt zarówno z jednym jak i z drugim sprzedawcą całkowicie się urwał. Nic nie dały kierowane emailowo zapytania, ponaglenia. Do tej pory kobieta nie otrzymała ani zwrotu pieniędzy ani też zamówionych towarów.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022