carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-07-31

Fałszywy wnuczek dwukrotnie oszukał babcię -kobieta straciła 19 tysięcy


W sobotę /26.07.14r./ na policję zgłosiła się 83-letnia mieszkanka Wieliczki. Kobieta dwukrotnie została oszukana metodą na tzw. „wnuczka”. Do oszustw doszło w kwietniu br.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Po raz pierwszy telefon z prośbą o pieniądze starsza pani odebrała 21 kwietnia br. Rzekomy wnuk nagle i pilnie potrzebował pieniędzy ze względu na wypadek, który spowodował. Kobieta w dobrej wierze o nic nie pytając przekazała podesłanemu mężczyźnie kopertę, w której było 15,5 tys. zł. i biżuteria warta około 500zł.


.......  Kolejny telefon wieliczanka odebrała trzy dni później. Niestety tym razem też przekazała pieniądze – 2,7 tys. zł. Pożyczki miały być tajemnicą między babcią a wnukiem. Stąd też starsza pani dopiero kilka dni temu zdecydowała się skontaktować z prawdziwym wnukiem i upomnieć się o pieniądze. Kiedy usłyszała w słuchawce, że wnuk nie miał żadnego wypadku i nikogo nie wysyłał do niej po pieniądze, zorientowała się, że została oszukana.  

Posługując się skradzionymi i fałszywymi dokumentami wyłudziła kilkanaście tysięcy złotych

 

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka