.


Opublikowano: 2017-08-21

Fani Percy’ego Jacksona i gier miejskich - czytajcie i ćwiczcie!Już we wrześniu na fanów książek Ricka Riordana czeka nie lada gratka - test na wielickich herosów w ramach literackiej gry miejskiej „Zdobywcy piorunów”!


W sobotę 30 września o godz. 10.30 wielicki Park Adama Mickiewicza zmieni się w obóz herosów, którzy otrzymają do wykonania szereg zadań, żeby się sprawdzić i zdobyć najwyższą nagrodę - „Piorun piorunów”. Serdecznie zapraszamy drużyny (grupy przyjaciół, rodziny) do wzięcia udziału w tej literackiej (i nie tylko) przygodzie! Uczestnicy będą mieli niejedną okazję do wykazania się sprawnością, kreatywnością i wiedzą. Wspaniała zabawa - gwarantowana!

Dla kogo jest gra?
Gra będzie mieć charakter drużynowy. Drużyny powinny liczyć od 3-5 osób (w tym osobę dorosłą pełniącą funkcję opiekuna). W grze mogą uczestniczyć wszyscy powyżej 10 roku życia.

Ile będzie trwać gra?
Gra toczyć się będzie w obrębie centrum miasta i trwać będzie ok. 2 godziny.

Czy muszę znać książki Ricka Riordana, żeby wziąć udział w grze?
Znajomość cyklu o Percym Jacksonie nie jest konieczna, jednakże obecność przynajmniej jednego zawodnika w drużynie znającego treść książek może ułatwić zdobywanie dodatkowych punktów.

Zapisy już na początku września (liczba uczestników jest ograniczona)! A już teraz serdecznie zapraszamy do wielickiej biblioteki oraz jej filii po "Złodzieja pioruna" i inne książki Ricka Riordana!

KP
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022