carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-02-01

Ferie zimowe w wielickiej bibliotece


Dział dziecięcy wielickiej biblioteki zaprasza na ferie z bibliotecznym Molikiem. Na najmłodszych, którzy swój wolny czas zechcą spędzić w naszej bibliotece, czeka w tym roku mnóstwo wspaniałych atrakcji, min. zajęcia językowe, teatrzyk, spotkanie autorskie i wiele innych.

Wciągu dwóch tygodni ferii dzieci będą mogły uczestniczyć min. w zajęciach językowych prowadzonych przez lektorów ze szkoły językowej Kontekst, w cyklu lekcji szybkiego czytania z zastosowaniem specjalnych technik pamięciowych i dobrej zabawy.
Nie zabraknie również zajęć integracyjnych. Wystartujemy z zabawami integracyjnymi: „zabawą w plotkowanie” i „wielki węzeł”, które z pewnością ułatwią kontakt między dzieciakami oraz pomogą zintegrować i zespolić grupę. Jak co roku dużo czasu poświęcimy na zajęcia plastyczno- techniczne, które dają możliwość poznania własnych emocji i wyrażania samego siebie. Na dzieciaki czekają „balonowce”, „kukiełki z rękawiczek”, „walentynkowe niespodzianki” i wiele innych ciekawych i interesujących technik plastycznych.


Nasze spotkania to również zabawy ruchowe, praca z książką poprzez liczne gry i zabawy literackie oraz spotkania z ciekawymi osobami. Specjalnie dla dzieci wystąpi teatr lalek „Bajka” z przedstawieniem „Gucio Zaczarowany”, wystartujemy również z cyklem spotkań geograficzno- podróżniczych „Podróże małe i duże”, które poprowadzi Łukasz Dębski autor książeczek dla dzieci. Na zakończenie naszych spotkań Molik zaplanował wyjazd do kina. Dział dla Dzieci wielickiej biblioteki na czas ferii zamieni się w centrum atrakcji przygotowanych specjalnie dla naszych najmłodszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 14:00 w bibliotece na ulicy Żwirki i Wigury 2.

Zapraszamy do filii bibliotecznych, które również przygotowały dla młodych czytelników atrakcyjny plan zimowych zajęć feryjnych. Szczegółowe plany spotkań zamieszczone są na stronie internetowej wielickiej biblioteki – www.biblioteka.wieliczka.eu.Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka