.


Opublikowano: 2022-11-23

Filip Stopa i Rafał Ślęczka po ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska BarbórkaJubileuszowa 50. Edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka odbyła się w dniach 18 – 19 listopada 2022 roku z bazą rajdu w Cieszynie, i parkiem serwisowym zorganizowanym w Kaczycach. Start Honorowy oraz Uroczysta Ceremonia Mety została zorganizowana w przy budynku hali widowiskowo –sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie 5. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 oraz 5. rundzieRajdowych Mistrzostw Południa 2022.


Zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa (Automobilklub Krakowski) i Rafał Ślęczka (Automobilklub Galicyjski), po raz kolejny w tym sezonie pojawił się na trasach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostw Południa 2022 – ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka.

Zmienne, zimowe warunki atmosferyczne na trudnych technicznie trasach nie sprawiły trudności do osiągnięcia dobrego rezultatu. Po odcinkach specjalnym nr 1/3/5 Zbigniewa Cieślara oraz po nr 2/4/6 ProfiPower pokonywanych w trzech pętlach, zawodnicy w tylnonapędowym BMW M3 E36 osiągnęli na mecie: 3.miejsce w klasie Open 2WD,6. miejsce w klasie Open 1, 16. miejscew klasyfikacji generalnej rajdu.

Filip Stopa: Dziękuję QQ Motorsport za przygotowanie auta oraz wszystkim, którzy pomagali nam podczas rajdu i przyczynili się do naszego startu w Jubileuszowej Barbórce Cieszyńskiej. Kończymy sezon rajdowy w Cieszynie. Do zobaczenia na rajdowych trasach już w 2023 roku!

Rafał Ślęczka: Kończymy Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska oraz Rajdowe MistrzostwaPołudnia 2022 w Cieszynie. Cieszymy się z osiągniętej mety w tak trudnym rajdzie, jakim jest Cieszyńska Barbórka. Dziękuję Filipowi za kolejny sezon na prawym fotelu pilota, chłopakom z naszego zespołu za wsparcie i pomoc oraz wszystkim kibicom i rajdowym partnerom o dobrym sercu, którzy dokładają tzw. „cegiełkę” do naszych startów. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

W ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka 2022, załogę rajdową Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy:
- Kerakoll Polska
- MTS – TRANS Transport Spedycja
- Powiat Wielicki
- VoltBox Akumulatory
- Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary
- QQ Motorsport
- ŚLĘCZKA Motorsport

Partnerzy medialni:
- www.ewrc-results.com
- www.wieliczkacity.pl Portal Informacyjny Wieliczki i Powiatu
- Głos Wielicki www.glos24.pl Portal Informacyjny
- www.panorama.wieliczka.pl Bezpłatna Gazeta Panorama Powiatu Wielickiego

Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy po raz kolejny w tym sezonie nas nie zawiedli i mocno trzymali kciuki za załogę z nr 11!

Fot. Rozmus Photography


Filip Stopa i Rafał Ślęczka po ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka - zobacz zdjęcia

   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022