carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-25

FILMOWE PODDASZE – piątkowe popołudnia z dobrymi filmami


Obejrzeć dobry film w dobrym towarzystwie to świetna rozrywka. W wielickiej bibliotece już od roku miłośnicy filmów spotykają się na bezpłatnych seansach! Najbliższy seans już w piątek – 28 lutego. Zapraszamy!

fot. materiały PiMBP w Wieliczce

Nie wszyscy wiedzą, że od stycznia 2013 roku oferta naszej biblioteki poszerzyła się o seanse filmowe. Najpierw były to pokazy w ramach projektu „Różne Strony Kina” realizowanego w ramach grantu Aktywna Biblioteka, następnie naszą coroczną wakacyjną akcję czytelniczą „W 80 dni dookoła świata” poszerzyliśmy również o filmy, a po wakacjach ruszył nowy cykl „Kierunek adaptacja”. Filmy co miesiąc uświetniają ofertę kulturalną naszej biblioteki, umożliwiając mieszkańcom miasta i okolic spotkanie z dobrymi filmami w dobrym towarzystwie.


.......  Od stycznia 2014, po krótkiej przerwie seanse ponownie ruszyły, w nowej, wyremontowanej i wygodniejszej Sali. Już w najbliższy piątek 28 lutego o 16:30 zapraszamy na niezwykłą filmowo-muzyczną adaptację powieści Victora Hugo w reżyserii Toma Hoopera. Film ten w ubiegłym roku został obsypany deszczem nagród (m.in. Oscary, Złote Globy i Nagrody BAFTA).  

MAMMA MIA: Profilaktyka wad postawy u dzieci

 

To monumentalne dzieło z pewnością warto zobaczyć. Zadziwiają znakomite kreacje aktorskie, a także niezwykła scenografia i efekty zastosowane do stworzenia obrazu Paryża z XIX wieku.

Serdecznie zapraszamy!