carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-25

FILMOWE PODDASZE – piątkowe popołudnia z dobrymi filmami


Obejrzeć dobry film w dobrym towarzystwie to świetna rozrywka. W wielickiej bibliotece już od roku miłośnicy filmów spotykają się na bezpłatnych seansach! Najbliższy seans już w piątek – 28 lutego. Zapraszamy!

fot. materiały PiMBP w Wieliczce

Nie wszyscy wiedzą, że od stycznia 2013 roku oferta naszej biblioteki poszerzyła się o seanse filmowe. Najpierw były to pokazy w ramach projektu „Różne Strony Kina” realizowanego w ramach grantu Aktywna Biblioteka, następnie naszą coroczną wakacyjną akcję czytelniczą „W 80 dni dookoła świata” poszerzyliśmy również o filmy, a po wakacjach ruszył nowy cykl „Kierunek adaptacja”. Filmy co miesiąc uświetniają ofertę kulturalną naszej biblioteki, umożliwiając mieszkańcom miasta i okolic spotkanie z dobrymi filmami w dobrym towarzystwie.


.......  Od stycznia 2014, po krótkiej przerwie seanse ponownie ruszyły, w nowej, wyremontowanej i wygodniejszej Sali. Już w najbliższy piątek 28 lutego o 16:30 zapraszamy na niezwykłą filmowo-muzyczną adaptację powieści Victora Hugo w reżyserii Toma Hoopera. Film ten w ubiegłym roku został obsypany deszczem nagród (m.in. Oscary, Złote Globy i Nagrody BAFTA).  

MAMMA MIA: Profilaktyka wad postawy u dzieci

 

To monumentalne dzieło z pewnością warto zobaczyć. Zadziwiają znakomite kreacje aktorskie, a także niezwykła scenografia i efekty zastosowane do stworzenia obrazu Paryża z XIX wieku.

Serdecznie zapraszamy!


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021