.
Opublikowano: 2020-01-30

Filmowe WalentynkiCzekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.


W komorze Warszawa usłyszymy utwory pochodzące z najlepszych polskich historycznych superprodukcji i kultowych komedii. Na scenie zaprezentują się Anna Sokolowska, Anna Lasota, Michał Gasz, Marcin Jajkiewicz, Jakub Oczkowski. Artystom towarzyszyć będą świetna Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy oraz nie mniej znakomity chór Octava Ensemble pod kierunkiem Zygmunta Magiery. W roli gospodarza wieczoru wystąpi Łukasz Lech, który jest również scenarzystą i reżyserem gali.

Filmowego blasku muzycznemu wieczorowi z pewnością doda obecność gwiazd kina. Wśród gości specjalnych będą Emilia Krakowska, czyli piękna Jagna z „Chłopów”, Paweł Deląg, którego pamiętamy z roli Winicjusza w „Quo vadis?”, a także Jerzy Zelnik – Ramzes z ekranizacji „Faraona” Bolesława Prusa. Zaproszenie do podziemnej Warszawy przyjął również Andrzej Rosiewicz, który wyśpiewał szlagier „Czterdzieści lat minęło…”.

Początek koncertu o godzinie 19.00. Wydarzenie zostanie zarejestrowane przez Telewizję Trwam. Bilety na eBilet.pl oraz w Dziale Organizacji Imprez Kopalni Soli „Wieliczka”, ul. Daniłowicza 10, tel. 12 278 73 92. Szczegółowe informacje na www.kopalnia.pl.
   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022